دیدار مخفیانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و پادشاه اردن

تهران-ایرنا- منابع خبری رژیم صهیونیستی از دیدار سری «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم و «عبدالله دوم» پادشاه اردن در شهر امان خبر دادند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از تلویزیون صهیونیستی «i۲۴»، در این دیدار که ماه گذشته صورت گرفت، دو طرف درباره وضعیت مسجد الاقصی بحث و گفت‌وگو کردند.

بنا به این گزارش، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و پادشاه اردن در این دیدار مخفیانه به بررسی تنش‌ها در اطراف حرم قدسی در می ۲۰۲۱ و تشدید درگیری‌ها میان فلسطینیان و نظامیان اسرائیل پرداختند.

شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی گزارش داد که ملک عبدالله دوم و لاپید به تقویت روابط بین دو طرف اشاره کردند.

آی۲۴ اشاره کرد که تماس‌های فعال بین دو کشور پس از روی کارآمدن دولت جدید اسرائیل به ریاست نفتالی بنت در ژوئن ۲۰۲۱ از سر گرفته شد.

از سوی دیگر، چندی پیش وب سایت اسرائیلی «والاه» خبر داده بود که نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ملک عبدالله دوم در اواسط تابستان گذشته با یکدیگر به صورت سری دیدار داشتند که این اولین دیدار نخستت وزیر اسرائیل و پادشاه اردن طی پنج سال گذشته محسوب می شود.

در اوایل ماه سپتامبر گذشته هم «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی گفت که وی یک جلسه غیرعلنی با پادشاه اردن، برای بحث در مورد مسائل استراتژیک و ژئوپلیتیک از جمله پیامدهای تغییرات آب و هوایی روی خاورمیانه داشته است.

در اوایل ماه جولای گذشته، لاپید و ایمن الصفدی وزیر امور خارجه اردن در منطقه گذرگاه مرزی رودخانه اردن مذاکراتی انجام دادند که طی آن بر سر تامین ۵۰ میلیون متر مکعب آب اضافی به اردن توافق حاصل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha