رییسی: برای توسعه روابط با سریلانکا محدودیتی وجود ندارد

تهران- ایرنا- رییس‌جمهوری با اشاره به ظرفیت های گسترش روابط ایران و سریلانکا،‌ گفت: برای توسعه روابط با سریلانکا هیچ محدودیت و مانعی وجود ندارد و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تمام ظرفیت‌های همکاری بین دو کشور را فعال کند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی روز یکشنبه پس از دریافت استوارنامه "ویشوانات آپونسو" سفیر جدید سریلانکا در تهران، ‌گفت: هیچ محدودیت و مانعی برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری و انتقال تجربیات بویژه در حوزه فنی و مهندسی وجود ندارد.

رییس جمهوری افزود: با فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور می‌توان گام‌های جدیدی در توسعه روابط ایران و سریلانکا بویژه در حوزه اقتصادی برداشت.

 سفیر جدید سریلانکا در تهران هم با تقدیم استوارنامه خود به آیت‌الله رئیسی، روابط دو کشور را دیرینه و تاریخی دانست و گفت: سریلانکا همواره در مجامع بین المللی حامی دولت و ملت ایران بوده و خواهد بود.

آپونسو، همچنین با اشاره به ظرفیت‌های توسعه سطح روابط دوجانبه، خواستار توسعه و تقویت هرچه بیشتر همکاری های دو کشور به‌ویژه در بخش‌های انرژی، بازرگانی و تجاری شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha