مسابقات انتخابی تیم ملی شنا با جابجایی ۹رکورد به پایان رسید

تهران- ایرنا- مسابقات انتخابی تیم ملی شنا جهت حضور در رقابت‌های مسافت کوتاه امروز (یکشنبه) به میزبانی زنجان پیگیری شد و به پایان رسید.

به گزارش ایرنا از فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ رقابت های شنا مسافت کوتاه انتخابی تیم ملی دیروز و امروز (شنبه و یکشنبه) به میزبانی هیات شنا استان زنجان پیگیری شد و به پایان رسید. در دومین روز این مسابقات شناگران صبح امرو در ماده های ۴۰۰ متر مختلط انفرادی، ۵۰ متر پروانه، ۱۰۰ مترکرال پشت، ۲۰۰ متر قورباغه و  ۲۰۰ متر آزاد به آب زدند.

این رقابت‌ها با هدف انتخاب شناگران برای پیوستن به اردوی تیم ملی به منظور حضور پرقدرت در رقابت های کاپ شنا قطر و آماده‌سازی جهت مسابقات داخل سالن آسیا(مسافت کوتاه) و مسابقات ابوظبی در استخر شهید شهبازی زنجان برگزار شد.

در دومین روز این مسابقات و در ادامه رکورد شکنی ها، محمد قاسمی شناگر تیم شهر ری با ثبت زمان ۲۶ثانیه و ۸۹ صدم ثانیه در ماده ۵۰ متر پروانه مسافت کوتاه رکورد این ماده را بهبود بخشید. رکورد پیشین این ماده با زمان ۲۷ثانیه و ۳صدم ثانیه به نام ماهان مهری بود. همچنین قاسمی در ماده ۲۰۰ متر آزاد نیز با زمان ۰۲:۰۲:۴۳ دقیقه رکورد شکنی کرد. رکورد رده های سنی این ماده با زمان ۰۲:۰۴:۵۳ به نام علی جعفری ثبت بود.

سینا غلامپور شناگر تیم خراسان رضوی نیز موفق شد رکورد ملی ماده ۵۰ متر آزاد مسافت کوتاه را با ثبت زمان ۲۲ثانیه و ۴۹ صدم ثانیه به نام خود ثبت کند. رکورد پیشین این ماده به نام مهدی انصاری با زمان ۲۲ثانیه و ۶۱ صدم ثانیه بود.

اما هومر عباسی برای دومین بار در این رقابت ها رکورد شکنی کرد. عباسی علاوه بر ماده ۲۰۰ متر پشت موفق شد رکورد ملی ۱۰۰ متر کرال پشت را جابجا کند. این شناگر جوان تیم کیان شنا گرگان با ثبت زمان ۵۵ثانیه و ۲صدم ثانیه رکورد پیشین جمال چاوشی فر با زمان ۵۵ثانیه و ۳ صدم ثانیه را بهبود بخشید.

در مجموع این رقابت‌ها، ۹ بار رکورد ملی و رده های سنی جابجا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha