۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۳
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84484755
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خوشحالی دانش‌آموزان اتریش از حضور دوباره در مدرسه

تهران – ایرنا – دانش آموزان اتریشی از بازگشایی مدارس و فراهم شدن امکان حضور دوباره سر کلاس های درس پس از دوری از مدرسه به واسطه شیوع کرونا ابراز خوشحالی کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، برخی دانش آموزان در یکی از محله های وین گفتند که از بازگشت به مدرسه بعد از یکسال بسیار خوشحال هستند.

«فلیکس دایملر» دانش آموز ۱۹ ساله ای که در رشته مهندسی برق تحصیل می کند، گفت: آموزش از راه دور، خسته کننده است.

«مارکو گوسولج» دانش آموز ۱۶ ساله دیگری نیز گفت که تصمیم دارد به هنگام مراجعه تیم سیار واکسیناسیون به مدارس، اولین دُز واکسن را دریافت کند تا بتواند به رستوران رود و آزادانه سفر کند.

با این حال، بازگشایی مدارس در نظر همگان خوش نیامده است و برخی ترجیح می هند فرزندانشان را در خانه آموزش دهند.

از جمله این افراد «شکلگیم کامنی» است که فرزندانش را به دلیل آزمایش های سختگیرانه کرونایی اتریش برای دانش آموزان و مخالفت وی با واکسن زدن، از مدرسه خارج کرده است.

وی از جمله والدینی است که ترجیح داده اند به جای فرستادن فرزندانشان به مدرسه، آنها را در خانه آموزش دهند.

خوشحالی دانش‌آموزان اتریش از حضور دوباره در مدرسه

حتی چند هفته قبل از آغاز سال تحصیلی جدید در ماه جاری، این موضوع حساس توجه رسانه ها را جلب کرد و باعث تبادل آنلاین اطلاعات میان والدین شد.

کامنی ضمن ابراز نگرانی از فشار زیاد در کلاس های درس به دلیل آزمایش های کرونایی، تاثیر این مساله بر کودکان را سواستفاده روانی از کودکان و کودک آزاری دانست.

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش اتریش، بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ کودک در سال جاری تحصیلی از مدرسه غیبت کرده اند.

اگرچه این رقم در مقایسه با ۷۰۰ هزار دانش آموز اتریشی درصد کمی است، اما در مقایسه با سال های قبل سه برابر بیشتر است.

کودکان همه سنین از زمان بازگشت به مدارس در ماه جاری ملزم به سه بار انجام آزمایش کرونا در هفته هستند که دستکم یک مورد باید تست پی سی آر باشد و این آزمایش ها برای افرادی که واکسن نزده اند، ادامه می یابد.

زدن ماسک در کلاس های درس الزامی نیست، اما باید در راهروها مورد استفاده قرار گیرد در حالی که مسئولان مدارس اوضاع را تحت کنترل قرار می دهند.

از دانش آموزان ۱۲ سال به بالا درخواست می شود تا واکسن زنند و تیم های سیار برای زدن واکسن به مدارس مراجعه می کنند.

برخلاف دیگر کشورهای اروپایی همچون آلمان که آموزش کودکان در خانه از سال ۱۹۱۹ غیرقانونی و حضور دانش آموزان در مدارس اجباری است، والدین اتریشی فقط باید مسئولان مدارس را به صورت کتبی از لغو ثبت نام فرزندانشان در مدارس مطلع کنند.

خوشحالی دانش‌آموزان اتریش از حضور دوباره در مدرسه

«هاینس فاسمن» وزیر آموزش و پرورش اتریش ضمن اذعان به نگرانی از افزایش آموزش کودکان در منازل از تاثیر ویژه این مساله بر کودکانی که با هم سن و سالان خود در کلاس درس تعلیم نمی بینند، خبر داد و گفت: امیدوارم این موجی باشد که می آید و می رود.

وزارت وی قصد دارد والدینی که مایل به آموزش خانگی فرزندانشان هستند، ملزم کند در جلساتی شرکت کنند تا تضمین شود که از محتوای درسی کاملا آگاه هستند.

وزارت مزبور همچنین در نظر دارند از کودکانی که در خانه می مانند بخواهد سالی دو بار در آزمون های استاندارد شرکت کنند به جای آنکه فقط در پایان سال آزمون دهند.

در همین حال، مادری عضو یک گروه فیس بوکی تصدیق کرد که آموزش خانگی برای همه مناسب نیست و ممکن است به دلیل نبود پشتیبان و منابع سیستم آموزشی، چالش برانگیز باشد.

وی گفت: افرادی که فرزندان خود را از مدرسه بیرون می آورند، هیچ ایده ای در مورد آنچه انتظارش را دارند، ندارند و این کار بزرگی محسوب می شود.

با این همه وی به مزایای تدریس انفرادی و انعطاف پذیری آن به ویژه برای کودکانی اشاره کرد که از استعداد بالایی برخوردارند و ممکن است نیازهایشان در سیستم مدرسه نادیده گرفته شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha