نشان فداکاری به شهید اسماعیل کماسی تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید اسماعیل کماسی تعلق گرفت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از ‌پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «اسماعیل کماسی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید اسماعیل کماسی در سال ۱۳۲۱ در شهرستان بروجرد دیده به جهان گشود. در سال ۱۳۴۵ به استخدام ارتش درآمد. وی در ارتش به تحصیل خود ادامه داد و با اخذ مدرک دیپلم به دانشکده افسری راه یافت و به درجه افسری مفتخر شد.

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، شهید کماسی فرصت مناسبی یافت تا فعالیت‌های خود را گسترش دهد و به سرپرستی اداره عقیدتی سیاسی تیپ ۲ دزفول منصوب شود.

با آغاز جنگ تحمیلی به‌صورت داوطلب به مرزهای کشور رفت و همراه با همرزمانش به مقابله با ارتش بعث پرداخت. سرانجام این شهید والامقام در تاریخ ۶ فروردین ماه ۱۳۶۱ در عملیات پیروزمندانه «فتح‌المبین» در «دشت عباس»، به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha