۵۲ درصد خانه‌های روستایی خراسان جنوبی مقاوم‌سازی شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: برخورداری خراسان جنوبی از واحدهای مسکونی مقاوم‌سازی شده در روستاها به بیش از ۵۲ درصد رسیده است که نسبت به میانگین کشوری تقریبا برابری می‌کند.

علی‌اصغر آسمانی‌مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان در سال ۱۳۹۲ حدود ۳۹ درصد بود و در این مدت بیش از ۱۴ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و روستاهای استان احداث شده که بیش از ۱۲ هزار و ۳۰۰ واحد آن در روستاها بوده است.

وی گفت: از این تعداد پنج هزار واحد مرتبط با طرح تامین مسکن محرومان در سال ۱۳۹۸ بوده که عملیات اجرایی آنها اتمام یافته و تحویل مالکان شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی اظهار داشت: هزار و ۸۶ واحد نیز شامل ۶۳۰ واحد احداثی و ۴۵۶ واحد تعمیری از محل اعتبارت حوادث، بازسازی یا تعمیر شده است.

وی درخصوص وضعیت عمران روستایی گفت: طرح هادی ۲۸۰ روستا اجرا شده و میزان برخورداری روستاهای استان از اجرای طرح هادی از ۳۴ درصد در سال ۹۲ اکنون به ۶۳ درصد افزایش یافته است.

آسمانی‌مقدم اضافه کرد: طرح هادی ۳۲۹ روستای بالای ۲۰ خانوار نیز تهیه و بازنگری طرح ۱۱۳ روستا انجام شده است.

براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، هزار و ۷۵۲ روستا در خراسان جنوبی وجود دارد که از این تعداد ۹۱۸ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند و طرح هادی تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار تهیه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha