امام جمعه موقت تهران: اربعین رمز، سلوک و تبدیل فراغ به وصال است

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت تهران، اربعین را رمز، سلوک و تبدیل فراغ به وصال دانست و گفت: اربعین سیر و سلوک است و همه آنهایی که اهل غفلت نیستند، از اربعین برای شناخت بهتر خود استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی روز یکشنبه در اولین همایش فرزندان طلبه کارکنان ارتش که در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد با تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: اربعین یک سیر و سلوک است و همه آنهایی که اهل غفلت نیستند، از اربعین برای شناخت بهتر خود استفاده می‌کنند.  

امام جمعه موقت تهران افزود: اربعین یعنی خود را یک چله از آفت‌ها و خصلت‌های ناشایست دور کنیم؛ چراکه بسیاری از افراد کربلا نرفته کربلایی شدند، اربعین این خاصیت را دارد که ما را حسینی کند، هرجا هستیم باید تلاش کنیم تا قلبمان حسینی باشد.

حجت‌الاسلام صدیقی عنوان کرد: اربعین رمز، سلوک و تبدیل فراغ به وصال است و اگر یک چله راه امام حسین (ع) را برویم به خود امام حسین (ع) می‌رسیم نه مرقد ایشان، پس از این فرصت‌ها برای رسیدن به وصال حق استفاده کنید.  

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: نیت پاک شجره طیبه است، و در طوفان‌ها منحرف نشده و به سمت بالا رشد می‌کند.

حجت‌الاسلام صدیقی خطاب به طلاب جوان حاضر در جلسه گفت: جوانان عزیز خود را شناسایی کنید و قیمت خود را بسنجید، اگر خود را یافته و سنجیدید به مرحله خودسازی می‌رسید و این سرمایه عظیم شما را از نابودی حفظ خواهد کرد.  

وی افزود: اهل دانش و علم، بینش و عمل هم در معرض خطر هستند مگر کسانی که با خدا معامله می‌کنند. پس دوستی، دشمنی و همه چیزمان باید برای خدا باشد زیرا که هر چیزی برای غیر خدا باشد ضایع می‌شود.  

امام جمعه موقت تهران غفلت را موجب سقوط دانست و تصریح کرد: اگر یک فرمانده یا روحانی سقوط کند، سقوطش مانند سقوط یک فرد عادی نیست، سقوط یک عالم و روحانی موجب سقوط یک بخش از جامعه می‌شود.  

حجت‌الاسلام صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود اخلاق را بسیار مهم دانست و گفت: در خانه و با خانواده مهربان باشید و بگو مگو نکنید، زیر با خوش‌اخلاقی می‌توانید خود را از بسیاری از بلایا دور و در دل‌ها جا کنید.  

وی برنامه‌ریزی برای استفاده از سرمایه عمر را قابل توجه دانست و افزود: همه ما باید برای بهره‌برداری بهتر از عمری که خداوند متعال به ما عنایت کرده برنامه داشته و با مراقبه و محاسبه بر دارایی‌های معنوی خود بیفزائیم. ما باید ببینیم در طول زندگی مان چند نفر را کمک کرده و چه نتیجه‌ای از کارهای خود اندوخته‌ایم.  

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: ضایع کردن عمر و فرصت‌ها افسردگی و پشیمانی می‌آورد پس با توکل به خدا از لحظه لحظه عمر خود برای پیشرفت و رسیدن به وصال حق استفاده کنید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha