حرکت نوجوان ایذه‌ای الگو گرفته از ایثار شهدای دفاع مقدس است

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه شهر یزد گفت: حرکت نوجوان فداکار ایذه‌ای در نجات افراد گرفتار در شعله های آتش الگو گرفته از ایثار و اخلاص شهدا و رزمندگان جوان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی است باید این حرکت انسانی در تاریخ ثبت و ضبط شود.

به گزارش روزیکشنبه دفتر امام‌جمعه یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با تعدادی از روحانیان و رزمندگان دفاع مقدس با اشاره به اهمیت ثبت و ضبط خاطره شهدا و رزمندگان در جنگ تحمیلی افزود: باید با برنامه‌ریزی درست و با روش‌های مختلف مردم به ویژه نوجوانان و جوانان با خاطره رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی آشنا شوند. 

وی با بیان اینکه باید به دنبال راهکارهایی برای انتقال درست و جذاب پیام‌ها ، خاطره شهدا و رزمندگان به جامعه بود  ،ادامه داد: یکی از راه‌های انتقال پیام به جامعه و دانش‌آموزان بر خلاف نظر دشمن و اسنادی همچون ۲۰۳۰، اضافه کردن این پیام‌ها و خاطره آموزنده، به کتاب‌های درسی دانش‌آموزان است البته به صورتی که کوتاه ، موثر و جذاب باشد.

امام جمعه یزد اظهارکرد: اخلاص و ارتباط با خدا، ترک هوای نفس، ایثار و از خودگذشتگی، فدایی بودن دین ، ارزش‌ها و ولایت بودن و قدم گذاشتن در مسیر الهی و دوری از امور مادی از خصوصیات بارز رزمندگان دفاع مقدس بود و باید این روحیه حفظ شود.

ناصری در ادامه بر بیان خاطره شهدا و ویژگی‌های اخلاقی رزمندگان برای جامعه اشاره کرد و گفت:  باید در مسجدها و مدرسه ها به صورت کوتاه و جذاب خاطره و خصوصیات اخلاقی شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بیان شود تا عموم مردم به ویژه نسل جوان بیشتر با خصوصیات رفتاری قهرمانان واقعی کشورشان آشنا شوند.

وی با اشاره به اهمیت الگو گرفتن مسئولان از شهدا بیان کرد: امروز مردم و جامعه از مسئولان صداقت، یکرنگی و کار جهادی مخلصانه انتظار دارند ،اگر چنین باشد و روحیه خدمتگزاری همراه با صداقت و اخلاص را مشاهده کنند مشکل را تحمل و برای رفع آن مسئولان را همراهی می کنند.

در پی وقوع آتش‌سوزی در یکی از محله های شهر ایذه از توابع استان خوزستان که منجر به گرفتاری سه زن میان‌سال و مسن در یک‌خانه شد، علی لندی ۱۵ ساله ، پیش از رسیدن نیروهای امدادرسان و آتش‌نشان به محل، با فداکاری به دل آتش زد تا ۲ زن که یکی مادر و دیگری خواهر شهید بودند را نجات دهد. 

این نوجوان فداکار و قهرمان ملی با سوختگی حدود ۹۰ درصد، و پس از اقدام های اولیه در بیمارستان طالقانی اهواز برای سیر مراحل درمان خود به بیمارستان امام موسی کاظم(ع)  اصفهان اعزام‌شد که به دلیل سوختگی زیاد جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha