بارندگی در خراسان شمالی ۴۷ درصد کاهش یافت 

بجنورد-ایرنا- رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: میزان بارندگی در سال آبی گذشته نسبت به سال ماقبل آن ۴۷ درصد کاهش یافت و سال آبی  جدید در حالی آغاز شده که بارش های پاییزه با تاخیر انجام خواهد شد.

مهری هاشمی دوین روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال آبی گذشته ۲۹۹.۲ میلی متر و در سال آبی ماقبل آن ۱۵۹.۲ میلی متر بارندگی در استان ثبت شده است که این رقم در درازمدت ۲۶۷.۴ میلی متر گزارش شده است.

وی با بیان اینکه میزان بارندگی ها در استان نسبت به دراز مدت ۴۰ درصد کاهش دارد خاطرنشان کرد: سال آبی گذشته میزان بارندگی ثبت شده در تمام ایستگاه های استان به نسبت سال ماقبل آن کاهش دارد. 

وی گفت: بیشترین میزان کاهش بارندگی از ایستگاه جاجرم به میزان ۶۰.۹ درصد و صفی آباد به میزان ۵۹.۹ درصد ثبت شده و کمترین میزان کاهش هم مربوط به شهر مرزی راز به میزان ۱۶.۲ درصد است. 

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی اظهار داشت: میزان بارندگی سال آبی گذشته در مرکز استان در مقایسه با سال آبی ماقبل آن ۴۵.۵ درصد کاهش دارد. 

هاشمی دوین خاطرنشان کرد: پاییز امسال در حالی آغاز شده است که بارندگی های موثر با تاخیر انجام می شود و میزان آن کمتر از نرمال پیش بینی شده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه میانگین دمای هوای استان در سال آبی گذشته افزایش یافته است گفت: دمای هوای استان در سال آبی گذشته با ۰.۹ درصد افزایش نسبت به سال آبی ماقبل آن به ۱۴.۵ درجه  سانتیگراد رسید.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی افزود: میزان دمای هوای استان در سال آبی گذشته در مقایسه با دراز مدت یک درجه سانتیگراد افزایش داشته است. 

میانگین بارش در خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر در سال است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha