مردم گیلانغرب با مقاومت دلیرانه خود باعث سربلندی کشور و کرمانشاه شدند

قصرشیرین- ایرنا- فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه مردم گیلانغرب با مقاومت دلیرانه از کیان ایران اسلامی مایه عزت و افتخار و سربلندی برای کشور و استان کرمانشاه شدند، گفت:چهارم مهرماه یادآور تاریخ پرافتخار دفاع مقدس ما است و سال به سال و سینه به سینه باید به مردم منتقل شود. 

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار «بهمن ریحانی» روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت چهارم مهرماه روز مقاومت مردم گیلانغرب و همچنین افتتاحیه کنگره ملی سردار شهید «صفر خوشروان» فرمانده جبهه غرب در دوران دفاع مقدس و ۷۵۰ شهید گیلانغرب در محل مقاومت مردم گیلانغرب در سال ۵۹، افزود: این رشادت ها واقعیت و حقیقت های تاریخی و هنرهای زیبای ایران اسلامی است که مردم سربلند گیلانغرب این فخر آفرینی را برای نظام جمهوری اسلامی به  وجود آوردند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: «استان کرمانشاه چهره زیبا  وسینه ستبر ایران اسلامی» است، اظهار داشت: مردمان این سرزمین، مردم گیلانغرب و همه مردم ایران اسلامی یکپارچه در مقابل دشمنان مقاومت و افتخار آفرینی کردند این را صدها سال باید در کتاب‌ها و آموزش‌های دانش‌آموزان و دانشجویان بگویند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه، با تجلیل از پیشکسوتان عرصه حماسه و ایثار از خانواده های معظم شهدا به عنوان لنگرهای نظام نام برد و افزود: عاشورا سرچشمه همه این زیبایی ها است و دفاع مقدس است که مایه عزت و سربلندی برای نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران شد.

                                                           مردم گیلانغرب با مقاومت دلیرانه خود باعث سربلندی کشور و کرمانشاه شدند

سردار ریحانی ادامه داد: دفاع مقدس نشان داد که بر اساس بستر اتحاد ولایت مداری و اعتماد به مدد خداوند می توان از همه گردنه ها عبور کرد و سلامت و سربلند از همه آن ها بیرون آمد.

او گفت: دفاع مقدس یک ادبیات و یک فرهنگ و یک تفکر ماندگاری از خود نه فقط در آن مقطع تاریخ دفاع نه فقط برای جغرافیای ایران اسلامی برای همه مقاطع و برای همه جغرافیا به جا گذاشت.

وی اضافه کرد: ادبیات عاشورا و دفاع مقدس مفاهیم جدیدی از همه مفهوم ها اعم از عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و هنری را به ما داد و دفاع مقدس بعضی از مفاهیم را بسیار زیبا و معطر کرد.

وی گفت: در چهارم مهرماه سال ۵۹ مردم غیور گیلانغرب در برابر تهاجم گسترده ارتش بعث عراق قرار گرفتند و اجازه ندادند نیروهای مهاجم وارد شهر شوند که این مقاومت دلیرانه منجر شد تا ارتش رژیم بعث عراق با وجود امکانات و تجهیزات نظامی مدرن تا عمق ۱۰ کیلومتری شهر گیلانغرب مجبور به عقب نشینی شود.

گیلانغرب در طول دوران دفاع مقدس بیش از ۱۵۰ بار بمباران و موشک باران شد اما مردم در این مدت شهر را رها نکردند که این ایستادگی و مقاومت باعث شد تا این شهر عنوان دومین شهر مقاوم کشور را کسب نماید.

گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha