حسینی:این راه دشوار جز به بردباری اصحاب کریم هنر و رسانه، به سر نمی‌شد

تهران-ایرنا- سید مجتبی حسینی معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام قدردانی و خداحافظی خود نوشت: این راه دشوار جز به بردباری اصحاب کریم هنر که با جمیع جراحات، جز به مقصد نیندیشیدند و اهالی شریف رسانه که آیینه‌وار هم‌دلی کردند به سر نمی‌شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی، محمدمهدی اسماعیلی در حکمی محمود شالویی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی را با حفظ سمت به عنوان «سرپرست معاونت امور هنری» منصوب کرد.

سید مجتبی حسینی پس از حدود چهار سال خدمت در معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی از هنرمندان و همکاران این معاونت قدردانی و خداحافظی کرد. 

در  پیام حسینی آمده است: ایمان دارم که حریم ِهنر، دور و نزدیک ندارد و هر که بر این خوان، نشسته وُ برخاسته باشد؛ چنان مرهون خواهد بود که به حق نمک، جز قوام وُ دوام وُ علاجِ آلام آرزویی نخواهد کرد؛ هم‌چنان که اکنون؛ من به شکرانه‌ی سعادتِ خدمت در خان‌ومان هنر؛ شکرگزار خداوند و خانواده‌ی هنر هستم. دشواروظیفه‌ای که اگر چه مقارن با مصائب طبیعت وُ شدائد شیوع بلا گردید اما به هم‌پایی و هم‌راهی هنرمندان و همکاران، هیچ از بضاعت ممکن دریغ نشد و به آن چه که تکلیف و تعهد نام داشت؛ سر گذاشته شد.

هر چند این کارنامه به کارزار بسیار مجموع می‌شود اما به‌حقیقت؛ مقارنت این دوران با سلسله‌ ادباری چون سیل، زلزله، کرونا از یک سو و از دیگر سو برزخ بودجه، برنامه‌ای که بر آن تدارک دیده شده بود را چنان که باید؛ بر پا نمی‌گذاشت و تلخ‌تر آن که به جبر دورباش‌ها و مراقبات بهداشتی و منع ناگزیر فعالیت‌های هنری برای پاسداری از سلامت؛ هم قامت اقتصاد هنر و معیشت هنرمندان خمیده‌تر گردید و هم فقدان گهرمردان و گهرزنان در این معرکه، خسارتی جبران‌ناپذیر پدید آورد.

در ادامه این پیام می‌خوانیم: با باور به اینکه هنر ثروت و فرصتی مغتنم برای کشور  است، کوشیده شد با بسیج توان و توشه‌ی موجود و با ‌تدوین برنامه‌ای بر اساس منطق اضطرار، نظام توسعه‌ی تولید هنر و تربیت هنرمند تداوم پیدا کند و با تکیه بر رویکرد خلاق هنر و توزیع حمایت‌های ممکن و انتظام‌بخشی به رویدادها و سامان دادن به ساختارها و سازمان‌های هنر، انفعال تحمیل‌شده را به اتفاق و اتحاد نزدیک کرد که حکایت مذکور، قدم به قدم و به قلم صدق در دفاتر آمار و آثار ثبت و ضبط گردیده است و قطعا به دیده‌ی اغماض؛ قابل احصاست. ظرفیت ارزشمندی که در گام دوم انقلاب شایسته است بیشتر و بهتر محل ملاحظه باشد.

حسینی در این پیام آورد: وقت مغتنمی‌ست که از پایمردی و هم‌نوردی جناب دکتر سیدعباس صالحی در مقام وزیری وزین که همه‌ امید بودند وُ همه خیرخواهی؛ قدرشناسی کنم و از همه‌ی همکارانم که مومنانه به هنر باور داشتند و هیچ فروگذار نبودند یاد کنم و برای برادر گرامی جناب آقای دکتر محمد مهدی اسماعیلی و همکاران منصوب آرزوی توفیق روز افزون نمایم.

این راه دشوار جز به بردباری اصحاب کریم هنر که با جمیع جراحات، جز به مقصد نیندیشیدند و اهالی شریف رسانه که آیینه‌وار هم‌دلی کردند به سر نمی‌شد که در این فرصت، فروتنانه، آرزومند سلامت و سعادت‌شان هستم.

 حسینی که از سال ۱۳۹۶ تاکنون معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برعهده داشت، با درخواست رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی به این مجموعه خواهد رفت.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha