توزیع لاستیک دولتی بین رانندگان، امسال پیش‌بینی‌ نشده است

اصفهان- ایرنا- معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان گفت: توزیع لاستیک به نرخ دولتی بین رانندگان در سالجاری پیش‌بینی‌ نشده و لاستیک‌های در حال توزیع کنونی، مربوط به سال‌ گذشته است.

محمدعلی صلواتی، روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: از ابتدای اجرای طرح توزیع لاستیک سهمیه ای تاکنون ۲۸۴ هزار و ۲۴۳ حلقه به نرخ دولتی و سهمیه‌ای بین رانندگان استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه این طرح از یکم مهر ۱۳۹۷ تاکنون در حال اجراست، ادامه داد: تاکنون ۲۶۶ هزار و ۷۸۰ حلقه لاستیک بین رانندگان حمل و نقل کالا و ۱۷ هزار و ۴۶۳ حلقه بین رانندگان ناوگان حمل و نقل مسافر توزیع شده است.

به گفته وی، این لاستیک‌ها بین رانندگان اتوبوس‌ و مینی بوس‌های مسافربری و انواع کامیون‌ که بصورت قانونی در جاده‌های استان و در حوزه جابه‌جایی مسافر و حمل و نقل بار فعالیت دارند، توزیع شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان اظهار داشت: تخصیص لاستیک به رانندگان دارای شرایط لازم از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شود و اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای فقط توزیع‌ کننده است.

صلواتی افزود: روند توزیع لاستیک به خودروهای برون شهری اعم از مسافربری و حمل کالا در استان بر اساس کارکرد و پایش خودروها انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مبنای توزیع لاستیک مانند تخصیص سوخت و بر اساس میزان کارکرد وسیله نقلیه است و ناوگان حمل و نقل برون شهری باید برای جابه‌جایی کالا بارنامه داشته باشند، هشدار داد: چنانچه کامیونی بدون اسناد حمل و بارنامه در جاده‌ها تردد کند نه تنها لاستیک سهمیه‌ای و سوخت به آنها تعلق نخواهد گرفت بلکه در مدت زمان مشخصی نیز کارت هوشمند آنها غیرفعال خواهد شد.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان دارای بیش از ۱۳۰ شرکت حمل و نقل مسافر و پنج اتحادیه شهرستانی است.

در استان اصفهان بیش از ۵۰ هزار راننده، ۳۵ هزار دستگاه خودرو در ناوگان حمل و نقل کالا و بار و بیش از ۹ هزار  خودرو در ناوگان حمل و نقل مسافر فعالیت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha