پیام تسلیت مقامات عملی و دانشگاهی درپی درگذشت  آیت‌الله حسن‌زاده آملی

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس دانشگاه تهران در پیام‌های جداگانه‌ رحلت ملکوتی حضرت آیت الله حسن‌زاده آملی را به رهبر معظم انقلاب‌، حوزه‌های علمیه، جامعه دانشگاهی، بیت مکرم و شاگردان و دوستداران ایشان تسلیت گفتند.

به گزارش روز یکشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، در بخشی از پیام تسلیت سعیدرضا عاملی آمده است: رحلت ملکوتی حضرت آیت الله حسن‌زاده آملی حکیم ذوفنون، عالم وارسته، موحد، خداشناس، فرهیخته، فرزانه و فیلسوف والامقام را در آستانه‌ اربعین حسینی‌(ع) به محضر آقا امام زمان (عج) و نایب برحقش امام خامنه‌ای حفظه الله و به بیت مکرم و خاندان پاک و شریف آن عزیز سفر کرده، حوزه‌های علمیه و تمامی دوستداران و علاقمندان ایشان تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.

نبوغ سرشار و سخت کوشی ایشان از نوجوانی تا پایان عمر گران‌بهایشان، همواره زبانزد اساتید و شاگردان معظم له و تفکر و تدبر و تزکیه همنشین دائمی شان بود که نتیجه آن سال‌ها تدریس و تحقیق در حوزه‌های علمیه و پرورش شاگردانی بزرگ است.

اعتقاد آن فیلسوف عارف به وحدت قرآن و برهان و عرفان در آثار متعددی از تالیفات ایشان شامل؛ قرآن هرگز تحریف نشده، الهی‌ نامه، رساله‌ای در تضاد، رساله‌ای در علم، نهج الولایه، دروس اتحاد عاقل بمعقول، وحدت از دیدگاه عارف و حکیم و ... منتشر شده و تشنگان معارف اسلامی را سیراب و راهنمای دوستداران ایشان و به خصوص جوانان مؤمن و جویند علم و دانش است.

پیام تسلیت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی 

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز با صدور پیامی، رحلت آیت الله علامه حسن‌زاده آملی را تسلیت گفت.

در بخشی از پیام وی آمده است: رحلت جانگداز عالم ربانی، فقیه نستوه و فیلسوف عالیقدر، حضرت آیت‌الله علامه حسن‌زاده آملی (رحمت الله علیه) که عمر پربرکتشان را در خدمت به اسلام و انسانیت صرف کردند، موجب تاسف و تالم گردید.

تسلط بی‌بدیل علامه حسن‌زاده آملی در مباحث عمیق و مهمی همچون معارف، فلسفه، عرفان، ریاضیات و سایر علوم، از ایشان شخصیتی چندوجهی ایجاد کرده بود که در کشف حقیقت در عالم هستی به عنوان سرمایه‌ای ارزشمند برای حوزه و دانشگاه شناخته می شوند.

تألیفات گرانقدر و تربیت شاگردان متعدد، بیانگر تسلط، توانمندی و آزادگی علامه حسن‌زاده آملی در علوم مختلف بود که فقدان ایشان حقیقتاً خسارتی جبران‌ناپذیر برای جامعه علمی، حوزویان و دانشگاهیان به شمار می آید.   

به گزارش ایرنا، علامه حسن زاده آملی در سن ۹۳ سالگی و پس از یک دوره سخت بیماری شنبه سوم مهر ماه ۱۴۰۰ دیده از جهان فروبست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha