علامه "حسن‌زاده آملی" بین علمای معاصر بی‌نظیر بود

مشهد- ایرنا- شورای اسلامی شهر مشهد در پیامی ضمن تسلیت درگذشت علامه "حسن‌زاده آملی" اعلام کرد: این عالم بزرگ به جهت تسلط به علوم مختلف در بین علمای معاصر بی‌نظیر بود و همین برتری سبب شد این عالم بزرگوار را "ذوالفنون" بخوانند.

به گزارش ایرنا در این پیام آمده‌ است: درگذشت علامه "حسن حسن‌زاده آملی"، عارف، حکیم و فقیه گرانقدر، ضایعه و فقدانی اسفناک بود که موجب تاثر و تاسف امت حزب‌الله و ولایتمداران و پیروان راه حق شد.

این پیام می‌افزاید: شورای اسلامی شهر مشهد این ضایعه را به عموم مردم ولایتمدار از جمله اندیشمندان و بزرگان جهان اسلام و تشیع تسلیت عرض کرده برای آن مرحوم از درگاه حق تعالی علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارد.

علامه حسن حسن‌زاده آملی دانشمند برجسته و عالم شاخص دینی ساعت ۲۲ شب گذشته به دلیل نارسایی قلبی پیشرفته در ۹۳ سالگی درگذشت.

حال علامه از یک سال پیش ناخوش بود و ۲۳ شهریور امسال هم شایعه فوت وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر و بلافاصله از سوی اعضای خانواده وی تکذیب شد.

این فیلسوف بزرگ ایرانی پس از سکونت در قم، ۱۴ دوره شرح منظومه، چهار دوره اشارات، یک دوره اسفار اربعه و چهار دوره شرح فصوص قیصری را تدریس کرد؛ شرح تمهید و مصباح الانس نیز از جمله تدریس‌های اوست.

وی همچنین حدود ۱۷ سال دروس ریاضیات، هیات، وقت و قبله را درس داده که کتاب دروس "معرفة الوقت و القبلة" محصول آن درس‌هاست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha