جزئیات ظرفیت پذیرش در گروه‌های امتحانی کنکور ۱۴۰۰ اعلام شد

تهران- ایرنا- سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات ظرفیت پذیرش نهایی در پنج گروه امتحانی ریاضی و فنی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان‌های خارجی کنکور ۱۴۰۰ را به تفکیک اعلام کرد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، جمع کل ظرفیت پذیرش (باآزمون و با سوابق تحصیلی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور ۵۰۴ هزار و ۵۱۴ نفر اعلام شده است.

جزئیات ظرفیت پذیرش در گروه‌های امتحانی کنکور ۱۴۰۰ اعلام شد

تعداد پذیرفته شدگان نهایی در هر گروه امتحانی در پذیرش با آزمون در گروه علوم ریاضی و فنی ۵۷ هزار و ۳۵۲ نفر، در گروه تجربی ۶۰ هزار و ۷۹۸ نفر، در گروه علوم انسانی ۵۵ هزار و ۶۶۱ در گروه هنر ۶ هزار و ۴۱۴ نفر و در گروه زبان های خارجی نیز ۴ هزار و ۷۲۸  نفر اعلام شد که بدون در نظر گرفتن ظرفیت رشته های غیر پزشکی دانشگاه آزاد در مجموع ۱۸۴ هزار و ۹۴۳ داوطلب در این گروهها پذیرش می شوند.

همچنین در رشته های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیز ۲۷۰ هزار و ۴۸۱ داوطلب پذیرش شدند که از این تعداد ۲۶ هزار و ۶۰۰ نفر در علوم تجربی، ۱۵۶ هزار و ۲۰۰ نفر در علوم انسانی، ۶۱ هزا رو ۴۶۵ نفر علوم ریاضی و فنی، ۱۰ هزار و ۹۱۵ نفر هنر و ۱۵ هزار و ۳۰۱ نفر هم گروه زبان های خارجی پذیرفته شدند.

جزئیات ظرفیت پذیرش در گروه‌های امتحانی کنکور ۱۴۰۰ اعلام شد

به طور کلی ظرفیت پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای "رشته های با آزمون" و همچنین "رشته های بر اساس سوابق تحصیلی" با احتساب ۴ رشته علوم پزشکی دانشگاه آزاد، در گروه ریاضی و فنی ۱۱۸ هزار و ۸۱۷، در گروه تجربی ۸۷ هزار و ۳۹۸، در گروه انسانی ۲۱۱ هزار و ۸۱۶، در گروه هنر ۱۷ هزار و ۳۱۹ و در گروه زبان های خارجی نیز ۲۰ هزار و ۲۹ نفر تعیین شده است.

همچنین تعداد ۴۵۵ هزار و ۴۲۴ داوطلب در رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سال ۱۴۰۰ وارد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می شوند.

جزئیات ظرفیت پذیرش در گروه‌های امتحانی کنکور ۱۴۰۰ اعلام شد

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha