قیمت خرید تضمینی سیب صنعتی هزار و ۴۶۰ تومان اعلام شد

مهاباد- ایرنا - معاون فنی و بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: قیمت تضمینی خرید سیب صنعتی (درجه ۳) برای هر کیلوگرم ۱۴ هزار و ۶۰۰ ریال در سال جاری اعلام شده است.

مرتضی معتمد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای حمایت از کشاورزان و همچنین جلوگیری از مانور دلالان در عرضه خرید و فروش محصولات کشاورزی سیب زیر درختی به لیست محصولات خرید تضمینی اضافه و نرخ آن تعیین شده است.

وی ادامه داد: امسال براساس گزارش کارشناسان جهادکشاورزی به علت افزایش دما و وزش بادهای گرم میزان ریزش سیب و تولید سیب زیر درختی در سطح آذربایجان غربی که قطب تولید سیب کشور است، افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی داشته است.

معاون فنی و بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار داشت: با افزایش میزان این محصول و کاهش قیمت آن فرصت لازم برای سود و استفاده دلالان جهت خرید این محصول با نرخ پایین و فروش آن با قیمت های چندبرابری فراهم شد که در همین راستا نیز دستورات لازم برای خرید تضمینی آن در دستور کار قرار گرفت.

معتمد اضافه کرد: طی هفته جاری هماهنگی لازم برای خرید تضمینی سیب زیر درختی با نرخ مصوب از باغداران و تحویل آن به کارخانه های فرآوری انجام شده است تا ضمن حذف دلالان، مزد زحمات کشاورزان نیز به خود آنان پرداخت شود.

وی تاکید کرد: همه تلاش دستگاه های مربوطه باید به سمت حذف دلالی و بهره بردن باغداران از سود واقعی معطوف باشد.

به گزارش ایرنا، سالانه بیش از یک میلیون تن سیب در آذربایجان غربی تولید می شود که یک سوم تولید کشوری است؛ از این میزان، همواره بخشی به عنوان سیب درجه ۳ یا سیب صنعتی مصرف می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha