۲۵ گیت نمونه‌گیری کرونا در مرز مهران دایر است

ایلام - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از راه‌اندازی ۲۵ گیت نمونه‌گیری و غربالگری کرونا در مرز مهران برای بررسی سلامت زائران در بازگشت به کشور خبر داد.

دکتر محمد کریمیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور جلوگیری از تجمع افراد در بازگشت به کشور سعی شده است تعداد گیت‌های غربالگری و نمونه‌گیری زیاد باشد.

وی تاکید کرد: اگر با حجم جمعیت زیاد مواجه باشیم، بدون شک تعداد این گیت‌ها را افزایش خواهیم داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: همه پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های لازم برای بررسی سلامت و پیشگیری از شیوع کرونا در بازگشت زوار ابلاغ شده است و نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها هستیم تا زائران به سلامت به کشور بازگردند.

کریمیان تاکید کرد: افرادیکه تست کرونای آنها مثبت شود در مکان دیگر و با خودروهای مناسب به شهر خود اعزام می‌شوند.

وی همچنین از مردم خواست: در این هفته اخیر بشدت از حضور در بازار و اجتماعات، رستوران‌ها و مراکز مختلف به دلیل وجود زائران پرهیز کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: استان‌های ایلام و خوزستان با بالاترین خطر برای پیک بعدی کرونا مواجه‌اند و مردم باید بیشتر از همیشه از خود مراقبت کنند.

به گزارش ایرنا، مرز بین‌المللی مهران به عنوان تنها مرز زمینی برای بازگشت زائران از پیاده‌روی اربعین در نظر گرفته شده است.

بر اساس موافقت مسئولان عراقی امسال تنها ۶۰ هزار زائر از طریق هوایی مجوز حضور در پیاده‌روی اربعین دریافت کردند که بسیاری از آنها تنها بلیط رفت داشتند و بدون شک برای بازگشت از مسیر مرز مهران به کشور باز می‌گردند.

مرز مهران به دلیل امنیت و کوتاهی مسافت یکی از مرزهای پرتردد کشور برای سفر به عتبات عالیات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha