مادورو نسبت به نتایج گفتگو با مخالفان ابراز امیدواری کرد

تهران- ایرنا- «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا که در رأس دولت این کشور امکان مذاکرات با مخالفان دولت را فراهم کرده، همزمان با آغاز دور سوم این گفتگوها نسبت به نتایج مثبت این گفتگوها ابراز امیدواری کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری کوبا، رئیس جمهوری ونزوئلا با ابراز امیدواری درباره روند گفتگوها در حساب توئیتری خود تاکید کرد که پس از این دیدار توافق ها و نتایج مثبتی پیش روی مردم ونزوئلا قرار دارد.

عصر شنبه (سوم شهریور) هیأت نمایندگی دولت ونزوئلا به ریاست «خورخه رودریگز» رئیس مجلس این کشور برای آغاز دور سوم از مذاکرات با مخالفان وارد مکزیک به عنوان کشور میانجی شد.

رودریگز در رأس هیأت دولت تصریح کرد: در این دور از مذاکرات خواستار بازگشت دارایی‌های ربوده شده از کاراکاس در کشورهای خارجی خواهیم شد.

به تصریح رئیس جمهوری ونزوئلا طی سخنرانی در هفتادوششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، طلا و ذخایر قانونی بین المللی بانک مرکزی ونزوئلا در لندن و همچنین میلیاردها دلار حساب بانکی کاراکاس در ایالات متحده، اروپا و موارد دیگر توقیف و مسدود شده است.

«خراردو بلیده» به عنوان نماینده مخالفان دولت ونزوئلا نیز به نوبه خود گفت: این دور از گفتگوها که دوشنبه به پایان می رسد بر محور موضوع پیچیده و عمیق نظام عدالت در ونزوئلا متمرکز خواهد شد.

پس از دو سال فشار مخالفان و متحدان غربی آن‌ها برای سرنگونی دولت نیکلاس مادورو و همچنین پس از چندین تلاش ناموفق، سرانجام دور جدیدی از مذاکرات میان نمایندگان دولت مادورو و اپوزیسیون از روز جمعه (۱۳ اوت/ ۲۲ مرداد)  در مکزیک به عنوان میزبان و با میانجیگری نروژ و همراهی هلند و روسیه آغاز شد.

اخیرا نیز نمایندگان دولت ونزوئلا در این مذاکرات  نسبت به «لغو تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا» علیه دولت بولیواری و «احیای آزادی اقتصادی» در این کشور ابراز «امیدواری» کردند.

در دور دوم گفتگوها که ۳ تا ۶ سپتامبر (نیمه های شهریور) برگزار شد، دو طرف درباره دفاع از حاکمیت ونزوئلا و حمایت از تدابیر اجتماعی و مراقبت های بهداشتی مردم توافق کردند.

رییس جمهوری ونزوئلا در تشریح ظلم هایی که از طریق تحریم به کشورش اعمال شده گفت: حساب های مالی تحت تعقیب هستند، طلا ذخایر قانونی بین المللی بانک مرکزی ونزوئلا در لندن توقیف و مسدود شده است، میلیاردها دلار حساب بانکی در ایالات متحده، اروپا و موارد دیگر نیز توقیف و مسدود شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha