مجمع "مطالبه گران" در آذربایجان‌غربی تشکیل می‌شود

مهاباد- ایرنا- معاون مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی گفت: در راستای تحرک بخشیدن به حل مشکلات از سوی مسوولان، مجمعی با عنوان "مطالبه گران" در شهرهای استان تشکیل می‌شود.

حجت‌الاسلام ابوذر خدایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه با ساماندهی تشکل های مردمی، "گشت ارشاد مسوولان" راه اندازی خواهد شد، افزود: از همه افراد علاقه مند و پیگیر برای حل مشکلات مختلف، کم و کاستی ها و مطالبه از مسوولان دعوت می کنیم با عضویت در این تشکل ها، سرعت رسیدگی و حل مطالبات به حق مردم را افزایش دهند.

وی همچنین با اشاره به نقش خبرنگاران در تحرک و پویایی این مجمع اضافه کرد: این ستاد از تمام مطالبه گران و فعالان رسانه‌ای به ویژه خبرنگاران، حمایت قاطع می کند و هیچ مسوولی حق ندارد با برچسب "تشویش اذهان عمومی" از خبرنگاران به دلیل انتشار مطالبات مردمی شکایت کند.

معاون مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی با بیان اینکه امام حسین (ع) قیام کربلا را بر پایه امر به معروف و نهی از منکر پایه گذاری کرده و پرچم مطالبه گری را برافراشتند، اظهار داشت: امروز باید دیدگاه مردم نسبت به اهمیت این فریضه سوق یابد.

وی با اشاره به این امر که نخستین موضوعی که در ذهن مردم از امر به معروف متصور می‌شود تذکر به شخصی است که لباس مناسبی در بیرون ندارد، افزود: این در حالی است که این فریضه مقدس، ابعاد کلان اصلاح‌گری در جامعه دارد و در واقع مجمع مطالبه گران به دنبال بازگرداندن چنین جایگاهی است.

وی تاکید کرد: چنانچه افراد دراجرای امر به معروف و نهی از منکر آگاهی و بینش کافی نداشته باشند نتایج منفی حاصل خواهد شد از اینرو استفاده از روش صحیح در دعوت مردم به معروف و نهی از منکر باعث احیای دین و ضامن اجرای قوانین و دستورات اسلامی خواهد شد.

حجت‌الاسلام ابوذر خدایی از افرادی که مایل به شرکت در این حرکت مقدس مطالبه گری هستند خواست در سایت " میدان مطالبه گری www.motalebh.ir " ثبت نام و یا به دفاتر ستاد شهرستان خود مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا، سامانه پیامکی ارتباط مردمی ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی نیز با شماره ۳۰۰۰۷۰۸۰۷۰ به منظور دریافت گزارشات، انتقادات و پیشنهادات و نیز ارتباط دوسویه مردم با این ستاد روز ۱۹ مرداد ماه امسال رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha