۲۸ نفر دیگر در آذربایجان‌غربی بر اثر کرونا فوت کردند

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ نفر در ۹ شهرستان این استان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که ۱۷ نفر از این تعداد، مربوط به ارومیه بود.

دکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در این مدت، ۲ نفر در هریک از شهرستان های بوکان، مهاباد و میاندوآب و یک نفر در شهرستان های ماکو، شاهین دژ، خوی، سردشت و اشنویه جان خود را از دست داده اند.

وی اضافه  کرد: با افزوده شدن این تعداد، کل فوتی های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ به ۶ هزار و ۲۳۸ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای ۹۳۱ نفر در استان به کرونا، ۳۱۴ نفر بستری شدند، ادامه داد: با اضافه شدن این تعداد، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در استان به ۲ هزار و ۳۵ نفر رسیده است.

وی اظهار کرد: از این تعداد ۳۰۴ نفر در بخش مراقبت های ویژه بوده و ۷۳ نفر فقط با استفاده از ونتیلاتور قادر به تنفس هستند.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۲۷۱ هزار و ۸۱۰ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند که ۴.۹ درصد کل مبتلایان کشور است؛ ۵.۲ درصد کل فوتی های کشور براثر ابتلا به کرونا نیز مربوط به این استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha