عملیات ساخت بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد از سرگرفته شد

مهاباد- ایرنا- نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات ساخت بیمارستان تامین اجتماعی این شهرستان با تامین اعتبار و مشخص شدن پیمانکار دوباره از سر گرفته شد.

جلال محمودزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وجود معارض زمین و همچنین نبود مصوبه هیات امنا، ادامه پروژه را با وقفه مواجه کرده بود که پس از پیگیری های لازم، انجام مناقصه احداث سازه اصلی بیمارستان با ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار، عملیات فاز نخست ساخت سازه ساختمان آن آغاز شد.

وی ادامه داد: در مرحله اول احداث این بیمارستان، خرید بخشی از زمین آن انجام و عملیات محوطه سازی پروژه به مناقصه رفت و توسط پیمانکار مربوطه نیز کار محوطه سازی و حصارکشی آن انجام شد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع از مساحت کل زمین اختصاص یافته به پروژه ساخت بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد در مالکیت هشت نفر از اشخاص بود، اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی پس از ارزیابی این زمین، ۷۰ میلیارد ریال به حساب اداره ثبت جهت پرداخت به مالکان واریز کرده است.

محمودزاده اضافه کرد: با پرداخت بهای اراضی داخل زمین این پروژه، تمام مساحت آن به نام سازمان تامین اجتماعی انتقال یافته و هم اکنون مشکلی از بابت ادامه ساخت و ساز بیمارستان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اعتبار این پروژه از محل درآمدهای سازمان تامین اجتماعی تامین خواهد شد گفت: این بیمارستان دارای امکاناتی کامل همچون بخش‌های کودکان، زنان و زایمان، جراحی، دندانپزشکی و اورژانس خواهد بود و تمامی هزینه‌ها درمان برای کسانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، رایگان خواهد بود.

به گزارش ایرنا، پروژه احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی مهاباد دی ماه سال ۱۳۹۶ با حضور رئیس وقت سازمان تأمین اجتماعی کلنگ‌زنی شد.

شهرستان مهاباد هم اکنون دارای تنها یک بیمارستان فعال به نام امام خمینی (ره) است که یکی از بیمارستان‌های قدیمی آذربایجان‌غربی است و هم‌اکنون با چند برابر ظرفیت خود با ۳۰۱ تخت فعال به شهروندان خدمات درمانی و پزشکی ارایه می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha