قاضی زاده هاشمی: انقلاب اسلامی هنوز هم "فهمیده" ها دارد

تهران-ایرنا- معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در توییتی با اشاره به موافقت رهبر معظم انقلاب با شهید خواندن علی لندی جوان ایذه ای نوشت: این انقلاب هنوز هم فهمیده ها برای تقدیم به پیشگاه خداوند دارد.

به گزارش دوشنبه ایرنا، سید حسین قاضی زاده هاشمی در توییتی نوشت: اقدام ایثارگرانه و قهرمانانه علی لندی نوجوان دهه هشتادی و موافقت مقام معظم رهبری در پذیرش پیشنهاد شهید تلقی نمودن ایشان برگ زرینی است برای نسلی که جنگ را ندیده.
شهادت علی به همگان ثابت کرد این انقلاب هنوز هم فهمیده ها برای تقدیم به پیشگاه خداوند دارد.

قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نامه‌ای به رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به فداکاری علی لندی که با ایثار و از خودگذشتگی برای نجات جان دو تن از هموطنان به دل آتش زد و روز گذشته بر اثر شدت جراحات ناشی از سوختگی جان باخت، درخواست کرد که این نوجوان غیور در حکم شهید تلقی شود که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با این درخواست موافقت کردند.

علی لندی نوجوان ایذه‌ای روز ۱۸ شهریور پس از وقوع آتش سوزی کپسول گاز مایع در خانه همسایه، برای نجات ۲ زن میانسال و سالخورده به آتش زد و با فداکاری تمام برای دور کردن منشا آتش از آنها خود گرفتار آتش شد و با ۹۱ درصد سوختگی ابتدا به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز و پس از آن به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم(ع) اصفهان اعزام و بستری شد.

این نوجوان فداکار بامداد جمعه در بیمارستان امام موسی کاظم(ع) اصفهان جان خود را از دست داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha