۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۳:۱۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84484090
۰ نفر

برچسب‌ها

یمن: ائتلاف سعودی به عمد مراکز درمانی مأرب را تخریب می‌کند

تهران- ایرنا- رییس مرکز حقوق بشر استان مأرب یمن گفت که ائتلاف سعودی همچنان به صورت عمدی زیرساخت‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی این استان را تخریب می‌کند.

به گزارش ایرنا از المسیره، احمد ذیاب روز شنبه بیان کرد: مأرب از آغاز تجاوز به یمن، هدف حملات هوایی ائتلاف آمریکایی سعودی بوده و نقض گسترده قوانین بین المللی بشردوستانه و تخریب کامل زیرساخت‌ها انجام گرفته است.

وی افزود: زیرساخت‌های مأرب عمدی مورد هدف قرار گرفته و می‌گیرد و زیرساخت‌های خدماتی و امکانات بهداشتی به طرز وحشیانه‌ای تخریب شده و منجر به خروج کامل آنها از عرصه خدمات شده است.

رییس مرکز حقوق بشر استان مأرب اضافه کرد: در این حملات بیش از ۱۲ بازار، ۱۹۰ زمین کشاورزی، ۵۰ ساختمان تجاری، یک پالایشگاه نفت و بیش از ۱۰۰ خودرو و تجهیزات سنگین تخریب شده است.

ذیاب ادامه داد: جنگنده‌های ائتلاف متجاوز ۲۰ پروژه، یک مخزن آب، ۲۹ مدرسه، ۱۷ مسجد، چهار کامیون، ۱۵ پل و چهار بیمارستان بزرگ را تخریب کردند.

وی اظهار داشت: در این تجاوز سه اردوگاه آوارگان، یک فرودگاه هدف قرار گرفته و هفت اثر باستانی و تاریخی به شدت آسیب دیده و ۲ مؤسسه تقریباً به طور کامل تخریب شد.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما پس از گذشت تقریبا پنج سال از این تجاوز وحشیانه، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

در طی این سال‌ها هزاران شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند بر اثر حملات هوایی جنگنده‌های سعودی جان خود را از دست داده‌اند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha