جلسه ستاد ارتحال علامه حسن‌زاده امشب در فرمانداری آمل برگزار می‌شود

ساری – ایرنا – فرماندار آمل گفت که برنامه‌ریزی برای مراسم خاکسپاری علامه حسن‌زاده آملی امشب و پس از برگزاری جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال این عالم جلیل‌القدر انجام می‌شود.

علیرضا شریعت شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای برگزاری مراسم خاکسپاری علامه حسن‌زاده آملی تعیین نشده و قرار است پس از گفت‌وگو با خانواده ایشان جلسه‌ای در فرمانداری برگزار و تصمیم‌های لازم اتخاذ شود.

وی افزود: علامه حسن‌زاده ساعت ۱۱ روز شنبه به دلیل نارسایی قلبی پیشرفته در بیمارستان امام رضا(ع) آمل بستری شد که در برخی رسانه‌ها به اشتباه علت درگذشت ایشان عارضه ریوی عنوان شده است.

فرماندار آمل خاطرنشان کرد: جزئیات مراسم تشییع و خاکسپاری علامه حسن‌اده آملی که با نظر خانواده ایشان و همچنین مد نظر داشتن شرایط کرونایی اتخاذ خواهد شد، پس از جلسه امشب ستاد بزرگداشت ارتحال علامه از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

علامه حسن حسن‌زاده آملی دانشمند برجسته و عالم شاخص دینی ساعت ۲۲ امشب – شنبه- در سن ۹۳ سالگی درگذشت.

حال علامه از یک سال پیش ناخوش بود و ۲۳ شهریور امسال هم شایعه فوت وی در شبکه های اجتماعی منتشر و بلافاصله از سوی اعضای خانواده تکذیب شده بود.

این فیلسوف بزرگ ایرانی پس از سکونت در قم، ۱۴ دوره شرح منظومه، چهار دوره اشارات، یک دوره اسفار اربعه و چهار دوره شرح فصوص قیصری را تدریس کرد. شرح تمهید و مصباح الانس نیز از جمله تدریس‌های اوست. او همچنین حدود ۱۷ سال دروس ریاضیات، هیات، وقت و قبله را درس داده که کتاب دروس «معرفة الوقت و القبلة» محصول آن درس‌هاست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha