جوانان والیبال ایران بالاخره طعم پیروزی را در مسابقات جهانی چشیدند

تهران- ایرنا- تیم والیبال جوانان ایران در آخرین بازی خود در مرحله نخست رقابت‌های قهرمانی جهان به نخستین برد خود در این مسابقات دست یافت.

به گزارش ایرنا، مرحله نخست مسابقات قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان امشب با دیدار ایران و مراکش به پایان رسید. تیم ایران در این بازی که از ساعت ۲۰:۳۰ آغاز شد با نتیجه سه بر صفر و با امتیازات ۲۵ بر ۵، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۱۵ مقابل حریف خود به پیروزی رسید.

امیرحسین توخته با کسب ۱۳ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن این مسابقه شد. بردیا سعادت نیز ۶ امتیاز برای ایران به دست آورد.

تیم والیبال جوانان ایران در این مسابقه ۳۵ امتیاز از حمله، ۵ امتیاز از دفاع، ۱۱ امتیاز سرویس، ۲۴ امتیاز از اشتباهات بازیکنان حریف و در مجموع ۷۵ امتیاز کسب کرد. مراکش نیز ۲۰ امتیاز حمله، ۳ امتیاز دفاع، ۱۸ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران و در مجموع ۴۱ امتیاز گرفت.

شاگردان بهروز عطایی که در ۲ بازی پیشین خود با نتایج مشابه سه بر ۲ مقابل بلژیک و آرژانتین شکست خورده بودند، در نهایت با یک برد و پنج امتیاز در رده سوم گروه C قرار گرفتند. ایران از صعود به جمع هشت تیم برتر مسابقات بازمانده است و باید شانس خود را برای کسب یکی از رتبه‌های نهم تا شانزدهم امتحان کند.

تیم جوانان ایران در مرحله دوم مسابقات در گروه G با مصر، مراکش و تایلند رقابت می‌کند. تیم‌های شرکت‌کننده در این رقابت‌ها فردا استراحت می‌کنند و مسابقات را از دوشنبه از سرخواهند گرفت. هنوز ساعت برگزاری مسابقات مرحله دوم مشخص نیست.

مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان از یکم تا ۱۱ مهر به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود.

در ۲۰ دوره گذشته مسابقات زیر ۲۱ سال مردان جهان، ایران به یک طلا و یک برنز دست یافته است و در کنار بلغارستان و کره جنوبی پنجمین تیم پرافتخار تاریخ مسابقات محسوب می‌شود.

نتایج و برنامه مسابقات تیم والیبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی جهان به وقت تهران

مرحله اول

ایران ۲ - بلژیک ۳ (۲۰-۲۵ / ۲۳-۲۵ / ۲۸-۲۶ / ۲۸-۲۶ / ۸-۱۵)

ایران ۲ - آرژانتین ۳ (۲۰-۲۵ / ۲۵-۲۰ / ۲۶-۲۴ / ۱۸-۲۵ / ۱۷-۱۹)

ایران - مراکش (۲۵-۵ / ۲۵-۲۱ / ۲۵-۱۵)

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha