وزیرفرهنگ و ارشاداسلامی: نگاه بخشی و جناحی به انقلاب و شهدا معنا ندارد

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه کار برای انقلاب، نظام و شهدا، جای نگاه بخشی و جناحی ندارد، از آمادگی این وزارتخانه با بکارگیری همه توان و ظرفیت برای هم افزایی با دستگاههای مختلف کشور درجهت انجام فعالیت های فرهنگی و هنری و رسانه ای خبر داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی شنبه شب در نشست هم اندیشی بررسی فعالیت‌های مشترک فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور فرماندهان ارتش با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام سوگواری و اربعین حسینی از برگزاری این نشست مصادف با هفته دفاع مقدس ابراز خرسندی کرد و گفت: ذهن من مملو از خاطرات جان‌فشانی‌های ارتش جمهوری اسلامی در طول سالهای ۸ سال جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

بازماندن دستگاههای تبلیغاتی از بازنمایی دلاوری‌های ارتش

عضو کابینه دولت سیزدهم در ادامه با بیان اینکه متاسفانه دستگاه تبلیغاتی ما از بازنمایی دلاوری‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران جا مانده و آنگونه که شایسته ارتش بوده نتوانسته‌اند حماسه سربازان،  دلاورمردیها و رشادت‌های آنها را به نسل جدید امروز تبین و معرفی نمایند، قول مساعد داد تا در دوره جدید وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی این کم کاریها و قصور در حوزه فرهنگ و هنر با سرفصل‌های اصلی کاری که در این وزارتخانه تعریف شده در جهت  کمک به ارتش جبران شود.

اسماعیلی ادامه داد:  در این زمینه دچار عقب ماندگی هستیم چراکه نسلی که امروز در کشور حضور دارد دفاع مقدس را ندیده و تبیین و معرفی همین روایت‌هاست که در ذهن آنها می‌ماند.

به گفته وی، باید بخشی از این کار را در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری دوستان ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام داده و اجرایی کنیم.

تاکید بر نقش بی‌بدیل ارتش در پاسداری ارزش‌های کشور

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه همچنین ارتش را یک سازمان بزرگ که در کنار وظایف دفاعی و نظامی، نقش بی‌بدیلی در پاسداری ارزش‌های کشور  در حوزه فرهنگ و هنر دارد عنوان کرد و افزود: ارتش زمینه‌ساز ورود شاخه های جدید فرهنگ و هنر مانند موسیقی از طریق حوزه نظامی به کشور بوده است.

ارتش  و انجام فعالیت های فرهنگی و هنری
به گفته وی، پس از انقلاب اسلامی نیز ارتش جمهوری اسلامی ایران توانست بخش مهمی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری را بخوبی انجام دهد ازاین رو امروز بعضی از حوزه‌های هنری مانند موسیقی که بخشی از ظرفیت‌های آن در اختیار ارتش قرار دارد منحصر به خدمات این نیروی نظامی است.

هم افزایی نیروها و ظرفیت‌های دستگاه‌های درون و بیرون دولت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود وجود ظرفیت‌های ارتش با استعدادهای درخشان را مایه امیدواری به انجام فعالیت ها وکارهای بزرگ در سال‌های پیش رو عنوان کرد و گفت: هدف ما هم افزایی همه جانبه نیروها و ظرفیت‌های بین دستگاه‌های درون و بیرون دولت است.
اسماعیلی با ذکر این نکته که ما هم مانند شما سرباز رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم که در کنار شما خود را سربازان فرهنگی رهبری بدانیم.
وی اضافه کرد: یک لباس واحد سربازی بر تن ما هست که سرباز نایب امام عصر (عج) هستیم از این رو به نمایندگی از مجموعه همکارانم در این وزارتخانه که مجموعه‌ای متنوع از لحاظ ماموریت‌هاست، تاکید دارم که در خدمت شما ارتشیان بزرگوار هستیم تا در جلسات مشترک با هم از کلی‌گویی‌ها فاصله گرفته و برای امضای تفاهم‌نامه‌ها و اقدامات اجرایی پیش رو برنامه ریزی کنیم. کنیم.
اسماعیلی در عین حال تاکید کرد: مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فضا را برای کارهای مهم فرهنگی و آموزشی فراهم می‌کند و ما با تمام وجود و ظرفیت در خدمت ارتش هستیم و حضورتان را به فال نیک می‌گیریم که انشالله مطلع اقدامات مشترک باشد.

تاکید بر انجام فعالیت های مشترک فرهنگی و هنری در قالب تفاهم نامه  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به سال‌ها کار افکارسنجی انجام گرفته توسط خودش، مجموعه ارتش جمهوری اسلامی ایران را یکی از مجموعه‌های بی‌بدلیل در سرمایه‌ اجتماعی کشور توصیف کرد و اظهار داشت: ارتش در همه افکارسنجی‌ها در نقطه‌های بالای اعتماد عمومی قرار داشته و همین امر شرایط را برای کارهای آموزشی و فرهنگی فراهم می‌کند.                                                                                                                 اسماعیلی در عین حال تاکید کرد: با همه وجود و ظرفیت های موجود در خدمت ارتش جمهوری اسلامی خواهیم بود و از تمامی ظرفیت ها و توان برای انجام کارهای مشترک فرهنگ یو هنری استفاده خواهیم کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: این نشست سرآغاز کارها و فعالیتهای مشترک دو مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی در توسعه کمی و کیفی در حوزه‌های فرهنگی و هنری و همچنین رسانه ای قرار گیرد. در ادامه این نشست شماری از فرماندهان و مسئولان ارتش نیز به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود برای همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معرفی ظرفیت های خود پرداختند.

به گزارش ایرنا، نشست هم اندیشی بررسی فعالیت‌های مشترک فرهنگی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران شنبه شب با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی، حجت الاسلام حسنی نماینده ولی فقیه و رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران و شماری از فرماندهان ارتش و مدیران فرهنگی و هنری در سالت همایش این وزارتخانه برگزار شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha