استاندار اردبیل: شهیدان بخش مهمی از تاریخ پرافتخار ایران هستند

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل با بیان اینکه شهیدان انقلاب و دفاع مقدس بخش مهمی از تاریخ پرافتخار این مرز و بوم هستند، گفت: وظیفه ما اکنون زنده نگهداشتن یاد و آرمان‌های مقدس این عزیزان است.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو عصر شنبه در مراسم افتتاح یادمان شهدای گمنام دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه همه مدیون شهدای پاکباز هستیم گفت : خود ما نیز در هر زمان و مکانی نیاز به یادآوری این داریم که شهدا و ایثارگران چگونه با حماسه‌آفرینی و از جان‌گذشتگی در برابر زیاده‌خواهان نظام سلطه ایستادند تا ایران اسلامی اکنون در امنیت به پیشرفت‌های مختلف دست یابد.

وی به فعالیت ده‌ها شبکه ماهواره‌ای علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: جوانان و دانشجویان ما باید آگاه باشند و بدانند که راه مطمئن ایستادگی در برابر این هجوم بی امان بدخواهان پیروی از ولایت و حفظ وحدت کلمه است.

او همچنین با اشاره به اینکه ما آماده کمک به تامین اعتبارهای موردنیاز برای تکمیل و تجهیز این یادمان هستیم ، خواستار عرضه آثار شهیدان تاریخ دفاع مقدس و انقلاب در آن به منظور استفاده جوانان و دانشجویان شد.

بهنامجو اضافه کرد: توجه به گسترش اینگونه یادمان‌ها و نمادها یکی از راه‌های مناسب برای حفظ فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل‌های کنونی و آینده است.

در ادامه این مراسم که همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس در جوار یادمان شهدای گمنام دانشجو ترتیب یافته بود ، از نماد شهدای دانشگاه و نیز کتاب دیدبانان بسیج  نوشته حسین مظفری که شرح حالی از شهیدان دانشگاه محقق اردبیلی است توسط استاندار اردبیل رونمایی شد.

امروز در اولین روز آغاز سال تحصیلی همچنین مرحله دوم ساختمان فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی در زیربنایی به مساحت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

دانشگاه محقق اردبیلی از دانشگاه‌های معتبر ایران است که در سال ۱۳۵۷ با عنوان دانشکده کشاورزی تاسیس شد و بعدها گسترش یافت. این دانشگاه اینک ۱۲ دانشکده و بیش از ۱۲ هزار نفر دانشجو دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha