زنگ ایثار روز ششم مهر در ۱۱۰ هزار مدرسه نواخته می شود

تهران - ایرنا - رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ با بیان اینکه درادامه بزرگداشت هفته دفاع مقدس همزمان درتمام مدارس شاهد همراه با مدارس کشور یاد و خاطره ۳۶ هزار شهید دانش آموز گرامی داشته خواهد شد گفت: در برنامه زمانبندی شده روز ششم مهرماه زنگ ایثار در ۱۱۰,۰۰۰ مدرسه درسراسرکشور زده می شود.

محمد غفوری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه ایثار وشهادت ایرنا اظهار کرد:‌ بمناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس و اجرای برنامه های فرهنگی که اداره کل ایثارگران بنیاد شهید تهران بزرگ در نظر گرفته بود امروز از خانواده گرانقدر شهدای فاجعه منا تجلیل به عمل آمد.

وی افزود:‌ تعداد ۳۸ نفر از شهدای منا در سال ۹۴ و تعداد ۳۵ نفر از شهدای حج خونین سال ۱۳۶۶ در بنیاد تهران بزرگ دارای پرونده هستند و امروز از تعداد ۶ نفر از خانواده های این شهدای عزیز تجلیل بعمل آمد.

غفوری ادامه داد:‌ براساس برنامه ریزی های انجام گرفته هدف این بود در این برنامه هایی که به مناسبت تجلیل از خانواده شهدا در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود ،‌همواره یاد و نام همه شهدا را به فرمان مقام معظم رهبری که فرمودند نباید شهدای منا فراموش شوند امروز این عزیزان مورد تقدیر قرار گرفتند.

اقدامات حقوقی و بین الملی بنیاد نتیجه خواهد داد
رییس بنیاد شهید تهران بزرگ درباره اقدامات حقوقی بنیاد شهید نسبت به این خانواده ها گفت:‌ از طرف معاونت امور حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران جناب آقای ایزدی و همکارانشان اتفاقات خوب و مبارکی در رابطه با پیگیری حقوقی شهدای منا صورت گرفته و این پیگیری ها در مجامع حقوقی و بین المللی انشاالله به نتیجه خواهد رسید.

غفوری افزود:‌ ما در تهران در ادامه هفته گرامیداشت دفاع مقدس،‌ فردا یکشنبه برنامه تجلیل از ۳۰۰۰ پیام آور ایثار داریم،‌ پویش برنامه پیروان حسینی رهروان خمینی روز پنجشنبه در حرم امام با حضور جانبازان محترم انجام گرفت و در این هفته یادواره های متعددی در یاد کردان ایثارگری های دوران دفاع مقدس رزمندگان با همکاری فرمانده های نواحی سپاه در تهران برگزار می شود.

رییس بنیاد شهید تهران بزرگ تصریح کرد:‌ برنامه دیدار از آسایشگاه جانبازان و خانواده شهدا توسط مسئولین نیز برگزار خواهد شد.

مراسم هایی در راستای بزرگداشت اربعین در تهران برگزار می شود

وی در رابطه با بزرگداشت اربعین حسینی(ع) توسط بنیاد شهید نیز گفت:‌ چون امسال محدودیت‌هایی برای مردم و خانواده شهدا وجود دارد از جمله برنامه های عزاداری و همچنین زیارت کربلا معلا ،‌تصمیم گرفته شد در شهر تهران برنامه های فرهنگی برای عزیزان و خانواده معظم شهدا داشته باشیم .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha