رییس جهادکشاورزی: رعایت الگوی کشت پاییزه در لرستان ضروری است

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با توجه به خشکسالی‌های اخیر، الگوی کشت پاییزه و کاشت محصولات استراتژیک در این استان باید رعایت شود.

به گزارش ایرنا، "اسفندیار حسنی مقدم" روز شنبه در جلسه هم اندیشی بخش کشاورزی افزود: جهاد کشاورزی متولی تأمین غذای جامعه است و ۴۰ درصد اقتصاد استان نیز مربوط به بخش کشاورزی است، اما به دلیل ارتباط جهاد کشاورزی با بخش زیادی از مردم کار فرهنگی در حوزه جهاد کشاورزی لازم و ضروری است.
وی در ادامه با تاکید بر کار جهادی در بخش کشاورزی، گفت: بخش کشاورزی دنبال کار اداری و تشریفات نیست زیرا بر این باوریم با کار اداری نمی‌شود این بخش را اداره کرد، اولویت ما برای جذب مدیران سلامت اخلاقی و کاری و مهمتر از همه داشتن روحیه جهادی است.
وی افزود: بخش کشاورزی با رویکرد جدید به دنبال کار جهادی برای جهش تولید در بخش کشاورزی است که در نیل به این مهم با تشکیل ستاد توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی و با همدلی و همراهی مجموعه خانواده بزرگ جهاد کشاورزی چندین پروژه زیربنایی در زمینه‌های دامپروری و صنایع تبدیلی و غذایی در حال اجراست.
حسنی مقدم تصریح با اشاره به آغاز سال زراعی جاری افزود : یکی از نکات مهم توسعه کشت دانه روغنی کلزا در استان است زیرا ۸۴ درصد از روغن مورد نیاز کشور از خارج تأمین می‌شود.
 وی تاکید کرد: رعایت الگوی کشت  و شرکت در جلسات شورای حفاظت آب از دیگر مواردی است که مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند، زیرا با توجه به خشکسالی بی سابقه رعایت نکردن الگوی کشت نگران کننده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha