کرونا جان هشت بیمار دیگر را در چهارمحال و بختیاری گرفت

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از فوت هشت بیمار در این استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: بر این اساس مجموع فوتی‌های ناشی از این ویروس در استان به یک هزار و ۵۴۹ نفر رسید.

مجید شیرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در شبانه‌روز گذشته ۶۰۱ بیمار مشکوک به علائم بالینی کرونا به مراکز درمانی استان مراجعه کردند که از این تعداد آزمایش ۱۹۸ نفر تاکنون مثبت اعلام شده و مابقی در انتظار اعلام نتیجه آزمایش هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان جدید، ۲۸نفر بستری شدند و ۱۷۰ نفر نیز سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

شیرانی با اشاره به کاهش چشمگیر بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان، تصریح کرد: در حال حاضر ۳۴۲ نفر در بخش‌های کرونا بستری هستند که از این تعداد آزمایش ۲۸۴ نفر مثبت قطعی است و مابقی در انتظار نتیجه آزمایش بوده و یا با وجود علائم کرونا آزمایش آنها منفی کاذب اعلام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: ۴۵ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال عمومی آنها وخیم است.

شیرانی با تاکید بر موثر بودن واکسیناسیون علیه کرونا در کاهش موارد مبتلایان، تصریح کرد: چنانچه همه مردم استان نسبت به دریافت واکسن اقدام کرده و واکسینه شوند بی‌شک مهار این ویروس راحت‌تر انجام می‌گیرد.

وی رسیدن به کف منحنی موج پنجم کرونا را نامعلوم اعلام کرد و در عین حال با ابراز امیدواری نسبت به واکسینه کردن ۷۰ درصد مردم ظرف یک ماه آینده، افزود: تا شکل‌گیری موج بعدی احتمالی به طور معمول ۲ ماه فرصت است که می‌تواند بهترین فرصت برای واکسینه کردن حداکثری افراد جامعه باشد.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تا ۳ مهر، ۷۷ هزار و ۷۲ مورد مبتلای به ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است.

بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های خانمیرزا، کوهرنگ و سامان در وضعیت زرد (خطر متوسط) و سایر شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی ( پرخطر) قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha