فرمانده انتظامی خراسان جنوبی: نیروهای مسلح سربازان ولایت هستند

بیرجند - ایرنا - فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه همه ما نیروهای نظامی و انتظامی سرباز ولایت هستیم، گفت: باید اصول و شرافت سربازی را در اجرای تمامی ماموریت‌ها مدنظر قرار دهیم و برای اهداف و آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی سر ببازیم.

سردار ناصر فرشید روز شنبه در همایش روز سرباز و تجلیل از سربازان نمونه که در محل مهدیه الغدیر ستاد فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی برگزار شد اظهار داشت: امیدواریم که رهرو صدیق برای شهدای والامقام باشیم، خاطرات و ایثارگری‌های شهدا همیشه باید در دل من و شما بماند و سینه به سینه نقل شود.

وی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس با جانفشانی‌های شهدا و رزمندگان امنیت را برای جامعه ما به ارمغان آورده است، اضافه کرد: گرامیداشت یاد شهدا، رزمندگان و آزادگان فقط مختص هفته دفاع مقدس نباشد بلکه باید در همه ایام سال یاد این بزرگوران را گرامی بداریم.

سردار فرشید بیان کرد: همه کارکنان نیروی انتظامی سرباز ولی امر مسلمین و سرباز ولایت و آماده جانفشانی برای میهن عزیز اسلامی هستند.

وی گفت: سرباز برای عشق به وطن و افراد جامعه خدمت می‌کند، امروز سربازان و نیروی‌های نظامی و انتظامی عشق به وطن و نظام اسلامی را در سینه دارند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی سرباز را واژه‌ای پرمعنا و مقدس دانست و اضافه کرد: سرباز متعهد به اصول و قوانین حاکم بر یک کشوراست، سرباز کسی است که هیچ چشمداشتی به ثروت و سیاست ندارد و سربازان جان خود را در کف دست گرفته و برای خدمت کردن به میهن پای به میدان گذاشتند.

سردار فرشید برنامه‌ریزی دقیق و منسجم، مسوولیت پذیری، توان زندگی جمعی و درک متقابل را از تجربه موفق دوران سربازی ذکر و اضافه کرد: شما سربازان و جوانان آینده سازان انقلاب اسلامی هستید، دوران سربازی دوران کوتاهی هست تا جوانان ایران اسلامی برای انجام نقش مثبت و سازنده در بخش های فردی و اجتماعی و نیز کارگروهی آمادگی لازم را در خود به‌وجود آورند.

وی گفت: دوره خدمت وظیفه عمومی یک دوره آموزشی، تربیتی و تجربه‌اندوزی برای جوانان است و نسل آینده کشور را برای پذیرفتن مسوولیت‌های مهم در زندگی شخصی و اجتماعی آماده می‌کند.

سردار فرشید اظهار داشت: واژه سرباز آنقدر مقدس است که شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به عنوان الگوی ما، وصیت کرد که بر روی سنگ مزار من واژه سرباز ولایت حک شود و ما هم باید خود را سرباز ولایت بدانیم و بار رفتار و اعمال خودمان این سربازی را نشان دهیم.

در این همایش همزمان با چهارمین روز هفته دفاع مقدس از ۳۵ سرباز نمونه و ساعی و ۲ سرباز جانباز ناجا تجلیل و قدردانی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha