۲۷ هزار طرح روستایی در کشور بهره‌برداری می‌شود

مشهد- ایرنا- ‌مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: با وجود تعدد طرح‎‌های حوزه روستایی پیش‌بینی می‎‌شود امسال ۲۷ هزار طرح با تامین مالی مورد نیاز در این مناطق به بهره‌برداری برسد.

اصغر نورالله‌زاده روز شنبه در حاشیه سفر خود به کاشمر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با بهره‎‌بردای از این طرح‎‌ها  بیش از ۱۰۰ هزار فرصت شغلی متناسب با ظرفیت‎‌ها روستاها تثبیت و یا ایجاد می شوند.

وی هدف از این سفر رابررسی مسائل و مشکلات طرح‎‌هایی که از سوی صندوق کارآفرینی امید تامین مالی شده است عنوان و ابراز کرد ؛ با توجه به اینکه از سوی رهبر معظم انقلاب شعار امسال" تولید، پشتیبانی‎‌ها و مانع‎‌زدایی‎‌ها" نامگذاری شد ما ملزم به تحقق این شعار هستیم.

 وی افزود: افزایش قیمت‎‌ها موجب تأخیر در بهره‌‎برداری از پروژه‌‎ها شده لذا در سفر به شهرستان‌های کاشمر، بردسکن و خلیل‎آباد ضمن بازدید از پروژه‌ها تصمیماتی گرفته شد تا هر چه سریعتر امسال به بهره‌برداری برسند.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید تصریح کرد: در مرحله اول تامین مالی پروژه‎‌هایی انجام می‎شود که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و لازم است زودتر به بهره‎‌برداری برسند و اگر موانعی داشته باشند رفع ‎شوند.

وی اظهار کرد: با توجه به رقابتی که به خصوص در حوزه گیاهان دارویی و فن‌آوری و بسته‎‌بندی محصولات کشمش، انگور و دیگر محصولات وجود دارد برنامه‎‌هایی را طراحی نمودیم که امیدواریم تا پایان سال طرح‌های مربوط به این حوزه ها به بهره‎‌برداری برسند.

نورالله‌‎زاده بیان کرد: با توجه به وجود پالایشگاه گیاهان دارویی در شهرستان کاشمر و از سویی صندوق کارآفرینی امید به همراه وزارت جهاد کشاورزی مجری طرح گیاهان دارویی هستند ،کشاورزی قراردادی برای کشت این نوع از گیاهان دارویی که عصاره، اسانس و ماده مؤثره  از آنهاتولید می‌شود و صادراتی  هستند؛ داریم.

وی یادآور شد؛ تمامی تصمیم‎‌گیری‎‌های لازم در این خصوص صورت گرفته تا از کشاورزان حمایت مالی صورت گیرد و بتوانیم سطح زیر کشت را افزایش داده و با کشاورزان قرار داد منعقد کنیم.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید اظهارداشت: با توجه به اینکه مجری سیاست‎‌های گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید هستند امیدواریم تا پایان سال در حوزه کشت، فرآوری و بسته ‎بندی گیاهان دارویی در محیط‎های روستایی جهش خوبی اتفاق بیفتد.

در سفر امروز مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید به منطقه ترشیز( کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد وکوهسرخ) با اختصاص ۱۰۰میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به این شهرستان‌ها موافقت شد.

کاشمردر فاصله ۲۲۸ کیلومتری مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha