۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۷
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84483743
۱ نفر

برچسب‌ها

اعتراض هلندی‌ها به لزوم صدور گواهی سلامت از کرونا

تهران – ایرنا – معترضان هلندی روز شنبه در اعتراض به ارائه گواهی سلامت به عنوان مدرکی دال بر اثبات واکسیناسیون کووید - ۱۹ برای ورود به رستوران ها، سالن های تئاتر و تجمعات دیگر در این کشور تظاهرات کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، الزام جدید برای نشان دادن گواهی سلامت یا نتیجه منفی آزمایش کرونا با لغو تقریبا همه تمهیدات فاصله گذاری اجتماعی در این کشور که ۷۲ درصد از مردم آن دستکم یک دُز واکسن دریافت کرده اند، همزمان شده است.

اگرچه زدن ماسک همچنان در وسائط نقلیه عمومی اجباری است، معلمان و دانش آموزان دیگر مجبور نیستند در مدارس ماسک بزنند و قانون رعایت فاصله ۱.۵ متری در اماکن عمونی نیز برداشته شده است.

در همین حال، صدها معترض روز شنبه در شهر لاهه که دولت هلند در آن تشکیل جلسه می دهد، تجمع کردند تا به طرف مرکز شهر راهپیمایی کنند.

اکثر هلندی ها از ارائه مجوز سلامت حمایت می کنند، اما این مساله با انتقادهایی نیز همراه شده است.

انجمن صنعت مهمان خانه های هلند اعلام کرد بیش از ۴۰ درصد از مالکان رستوران ها قصد ندارند از مشتریان خود گواهینامه واکسیناسیون بگیرند.

این انجمن تاکید کرد بسیاری از مشاغل این الزام را ابزاری سیاسی با هدف افزایش واکسیناسیون تلقی می کنند.

انجمن مزبور افزود: اجرای این کار نه تنها غیرممکن است، بلکه به بخش هایی که شروع به بهبود کرده اند، آسیب مالی می زند.

تصمیم معرفی گذرنامه سلامت همچنین انتقادهایی از بدنه دولت مارک روته نخست وزیر هلند به همراه داشته است.

مونا کیجزر معاون وزیر اقتصاد هلند گفت: اگر در جامعه ای باشیم که باید از یکدیگر بترسیم مگر اینکه مدرکی نشان دهیم، آن وقت باید از خود بپرسید آیا این مسیری است که می خواهیم در آن گام نهیم؟

هلند بیست و دومین کشور در فهرست ۳۰ کشور دارای بیشتری تعداد مبتلایان به کووید – ۱۹ در جهان است. یک میلیون و ۹۹۳ هزار و ۳۰۹ نفر در این کشور به این بیماری مبتلا شده اند و ۱۸ هزار و ۱۴۷ نفر بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha