استاندار: نظارت بر اجرای محدودیت ها در آذربایجان غربی ضعیف است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه همه باید برای کاهش شیوع کرونا همراهی داشته باشند، گفت: نظارت بر اجرای محدودیت ها در استان ضعیف است.

محمدمهدی شهریاری روز شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی افزود: اجرا نکردن دقیق دستورالعمل های ابلاغی در بخش‌هایی نظیر حمل و نقل عمومی، باغ رضوان، آزمون های رانندگی و تجمعات فرهنگی و مذهبی قابل قبول نیست.

وی اضافه کرد: متاسفانه برخی دستگاه ها وظایف خود را در قبال کرونا رها کرده اند.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: اگرچه نزدیک به ۶۰ درصد جمعیت هدف استان دُز اول واکسن کرونا را تزریق کرده اند اما این به معنای پایان کار نیست.

شهریاری با اشاره به اینکه روند بستری بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در استان روند نسبتا کاهشی دارد، بیان کرد:  آذربایجان غربی دیرتر از سایر نقاط ایران درگیر موج پنجم کرونا شد و به طور طبیعی دیرتر نیز از پیک خارج می شود؛ تداوم روند کاهشی نیز درگرو رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

وی از مردم درخواست کرد تا نسبت به خطر کرونا و ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی اهتمام بیشتری داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به روند مناسب واکسیناسیون در استان گفت: در برخی شهرستانها مردم رغبت کمتری برای دریافت واکسن دارند  که فرمانداران موظف هستند تا برای ترغیب و تشویق مردم از ظرفیتهای گروههای مرجع از جمله روحانیون استفاده کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha