۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۴۲
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84483699
۱ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی خراسان رضوی هشدار زرد داد

مشهد- ایرنا- اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی در خصوص وزش باد شدید با احتمال بروز خسارت، وقوع بارش‌های رگباری و ایجاد رواناب در سطح استان هشدار زرد صادر کرد.

هشدار زرد در هواشناسی به معنای آن است که یک پدیده‌ جوی ممکن است در انجام سفرها و کارهای روزانه اختلال ایجاد شود، هشدار نارنجی شدت بیشتری نسبت به هشدار زرد داشته و پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ جوی، اثرات منفی به همراه داشته و خسارت‌های احتمالی داشته باشد و هشدار قرمز بالاترین سطح هشدار است که در آن پیش‌بینی بروز خسارت‌های وسیعی به دنبال یک وضعیت جوی می شود.

به گزارش روز شنبه اداره کل هواشناسی خراسان رضوی از فردا - یکشنبه- با نفوذ یک سامانه ناپایدار جوی و تاثیر جریانات خنک و مرطوب شمالی موجب کاهش محسوس دمای روزانه هوا بین هشت تا ۱۲ درجه و دمای شبانه بین پنج تا هفت درجه سلسیوس خواهد شد.

همچنین در این مدت اکثر نقاط استان بویژه نیمه غربی، نوار شرقی و بخش‌هایی از شمال شاهد افزایش شدت وزش باد با احتمال بروز خسارت، کاهش دید و کیفیت هوا و وقوع بارش‌های رگباری توام با رعدوبرق در نیمه شمالی و بخش‌هایی از شرق استان خواهد بود.

احتمال ایجاد رواناب به سبب رگباری بودن بارش‌ها از دیگر موارد پیش‌بینی شده اداره کل هواشناسی استان برای ۴۸ ساعت آینده است.

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی به مسوولان و شهروندان توصیه کرده است تمهیدات لازم را به منظور جلوگیری از بروز خسارات احتمالی بویژه خسارات ناشی از افزایش شدت وزش باد به کار گیرند.

بر اساس گزارش هواشناسی بیشینه دمای مشهد در شبانه روز گذشته ۳۶ و کمینه آن ۱۸ درجه سلسیوس بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha