عادی سازی روابط جمهوری آذربایجان و ارمنستان بررسی شد

باکو - ایرنا - در دیدار «جیهون بایرام اف» و «آرارات میرزویان» وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در نیویورک، عادی سازی روابط دو کشور بررسی شد.

به گزارش روز شنبه وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، دیدار بایرام اف و میرزویان با مشارکت روسای «گروه میانجی مینسک» سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه «قره باغ» برگزار شد.

وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در این دیدار درباره پیشبرد روند عادی سازی روابط دو کشور با در نظر گرفتن شرایط جدید در منطقه، تبادل نظر کردند.

روسای گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز با صدور بیانیه‌ای درباره نتایج این دیدار وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان اعلام کردند، میانجیگران طرح اقدامات هدفمند خاص برای کاهش تنش و تدابیر آتی را به ایروان و باکو ارایه کردند.

این در حالی است که «ایگور خوایوف»، «استفان ویسکونتی» و «اندرو شافر» روسای روسی، فرانسوی و آمریکایی گروه میانجی مینسک، پیشتر دیدارهای جداگانه‌ای با وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان داشتند و آمادگی برای ادامه فعالیت خود در زمینه مسایل باقی‌مانده در حل مناقشه قره باغ را اعلام کردند.

جمهوری آذربایجان در جریان درگیری‌های نظامی 44 روزه سال گذشته توانست سرزمینهای خود که تحت اشغال نیروهای ارمنستان بود، در قره باغ را آزاد کند.

این درگیری‌های نظامی 20 آبان ماه سال گذشته با امضای بیانیه سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان به پایان رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha