کارکرد وارونه فوتبال در کرمانشاه

کرمانشاه - ایرنا - فوتبال در بسیاری از کشورها و برخی از استان‌های کشور موجبات شور و نشاط اجتماعی را فراهم می کند و در عین حال موجبات توسعه و رونق آن منطقه را هم فراهم می‌کند اما این داستان در استان کرمانشاه وارونه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فیلم درگیری بازیکنان ۲ تیم فوتبال نوجوانان پاوه و گیلانغرب، ورود تماشاچیان به زمین  و کتک‌کاری های انجام شده، چند روزی است در فضای مجازی دست به دست می‌شود و برآورد میشود حدود ۲۰ میلیون بازدیدکننده داشته بطوریکه این حادثه تلخ را رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور هم پوشش دادند.

اتفاق ناگواری که لطمات جبران‌ناپذیری را متوجه استان کرمانشاه می‌کند و چهره‌ای را از مردم استان و خصوصا ۲ شهرستان پاوه و گیلانغرب به دنیا معرفی می‌کند که واقعیت نداشته بطوریکه اگر این بازی در یک ورزشگاه استاندارد به لحاظ فیزیکی و در شرایط مساعد امنیتی برگزار می‌شد ، هرگز شاید شاهد بروز این خشنوت و انعکاس آن نبودیم.

برای استان کرمانشاه که در مسیر توسعه قرار دارد و قرار است از جهانی شدن اورامانات در حوزه گردشگری استفاده کرده تا قدری از مشکلات بیکاری و فقر استان را حل کند، انتشار جهانی چنین کلیپی سم است و علاوه بر گردشگران خارجی، سرمایه‌گذاران را هم فراری می‌دهد تا این استان کماکان محروم بماند.

هرچند استاندار دستور رسیدگی فوری صادر و رییس اداره ورزش و جوانان پاوه به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضاهای ورزشی، نداشتن مجوز و برگزاری مسابقات فوتبال برکنار شد اما به قول معروف " علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد. "

این بازی پر حاشیه در ورزشگاه تازه تاسیس نوریاب پاوه برگزار شد که جایگاه مناسبی برای استقرار تماشاچیان ندارد و به گفته رییس هیات فوتبال استان کرمانشاه از سه جهت ورودی‌های این ورزشگاه باز است و قابل کنترل نیست و منطقی بود که هیات فوتبال از برگزاری این بازی جلوگیری کند اما رییس هیات فوتبال استان نظر دیگری دارد.

میزبانی مسابقات از پاوه و گیلانغرب گرفته شد

«علی محبی» روز شنبه در یک نشست خبری با اشاره به اینکه منطقه اورامانات ظرفیت‌های بسیاری در فوتبال دارد گفت: برگزاری این بازی‌ها در شهرستان شور و شوق فراوانی را در جامعه برگزار می‌کند و از آنجاییکه بسیاری از ورزشگاه‌های ما در شهرستان‌های مختلف از نظر زیرساختی مشکل دارند نمی توانیم برگزاری مسابقات فوتبال را در بیشتر شهرستان‌های استان ممنوع کنیم.

وی مباحث مطرح شده در خصوص نداشتن مجوز برای برگزاری این بازی را تکذیب کرد و گفت: ستاد کرونا مجوز برگزاری این بازی در فضای باز را صادر کرده و مشکلی از این بابت نبوده است.

محبی با اشاره به اینکه ۲ شهرستان پاوه و گیلانغرب تا اطلاع ثانوی از میزبانی مسابقات محروم شدند گفت: در حال جمع‌آوری مدارک و مستندات هستیم تا به زودی به کمیته انضباطی ارسال شود و هیات فوتبال استان به شدت با خاطیان این اتفاق ناخوشایند برخورد خواهد کرد.

رییس هیات فوتبال استان کرمانشاه گفت: بزرگترین مشکل مکان‌های ورزشی دولتی تعمیر و نگه‌داری است امیدواریم این اتفاق تلنگری باشد برای وزارتخانه ورزش و جوانان تا زیرساخت‌های لازم را برای ورزشگاه‌های استان کرمانشاه فراهم کند.

هیات فوتبال هیچگونه هماهنگی کتبی و شفاهی را انجام نداده است

«سعدی توفیقی» رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان پاوه روز گذشته گفته بود که هیات فوتبال باید ۴۸ ساعت قبل از شروع مسابقه برای ایجاد هماهنگی مکاتبه می کرد تا فرماندار را در جریان قرار داده و با نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و سایر ارگانهای مربوطه هماهنگی‌های لازم صورت می گرفت اما هیات فوتبال هیچگونه هماهنگی شفاهی و کتبی را انجام نداد.

 دبیر هیات فوتبال استان کرمانشاه هم در این جلسه بر انجام کارهای فرهنگی و تربیتی در باشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: بازیکنان ۲ تیم در سنی قرار داشتند که مستعد درگیری بودند و تیم گیلانغرب که در بازی رفت با نتیجه چهار بر صفر بازی را برده بود انتظار نداشت در این بازی پنج گل را دریافت کند و بازی را واگذار کند که این قضیه روحیه آنها را خراب کرده بود.

«رضا صفری» ادامه داد: این بازیکنان با سن کم منتظر کوچکترین جرقه‌ای هستند تا درگیری ایجاد کنند و اگر مدیریت تیم‌ها با اقتدار ورود پیدا می‌کردند هرگز شاهد چنین اتفاقی نبودیم.

وی مصدوم شدن ۱۳ نفر را در این بازی تکذیب کرد و گفت : فقط یک نفر به علت افت فشار به بیمارستان منتقل شد که وضعیت درمانی این شخص هم رصد می‌شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha