امام جمعه مشهد: سالگرد دفاع مقدس تجدید حیات فرهنگی است

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: سالگرد دفاع مقدس فقط تجدید یک خاطره نیست چرا که حمله عراق به ایران خاطره خوشی نبود که بخواهد تجدید و تکرار شود بلکه تجدید حیات فرهنگی است.

آیت الله سیداحمد علم الهدی روز شنبه در مراسم بازگشایی مدرسه حاشیه شهر مشهد همزمان با هفته دفاع مقدس افزود: اگر فرهنگ دفاع مقدس به‌ عنوان یک راهبرد عظیم انسان‌ساز پیشاپیش معلمان و مربیان ما قرار گیرد قادر به تداوم این انقلاب مقدس اسلامی تا نسل‌های آینده خواهیم بود اما اگر این راهبرد در جریان تعلیم و تربیت مورد توجه واقع نشود، ادامه انقلاب در نسل‌های آینده امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی ادامه داد: تقارن سالگرد دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی گویای این است که باید یک راهبرد عظیم در تعلیم و تربیت و پرورش سرمایه‌های آینده این کشور مقابل معلمان و مربیان قرار گیرد.

امام جمعه مشهد گفت: معلمان مسوولیت خطیری بر عهده دارند چرا که نسل سازی آینده بر عهده آنها است، آنان انسانی می سازند که زیر بار قید و بند و فشار هیچ تجاوز و متجاوز قرار نگیرد و این بزرگ‌ترین حرکتی است که معلمان انجام می‌دهند.

وی افزود: امید است جریان دفاع مقدس که فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت در دفاع از دین و انقلاب و کشور و مقابله با تجاوز و ستم است، محور تمامی آموزه‌ها در هر قشر و هر طبقه‌ و در هر رتبه‌ تحصیلی قرار گیرد.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: دانش آموزان به عنوان ذخیره انقلاب اسلامی باید به این اصل توجه کنند که امسال آغاز سال تحصیلی مقارن با اربعین حسینی است و در زمانی درس و تحصیل را آغاز می‌کنند که مقارن این ایام، فرزندان حضرت سیدالشهدا (ع) در چنگ دشمن نابکار اموی بالاترین مصائب و سختی‌ها را در اسارت تحمل کردند.

وی گفت: آن ها این ظلم و ستم را تحمل کردند برای اینکه ظلم و تجاوز بر جامعه حاکم نباشد و استقلال و آزادی در بین مردم متدین و پیروان اهل‌بیت (ع) اصالت پیدا کند و امروز دانش آموزان حامل رسالت فرزندان حضرت امام حسین (ع) هستند.

امام جمعه مشهد: سالگرد دفاع مقدس تجدید حیات فرهنگی است

این مراسم با حضور مدیرکل آموزش‌ و پرورش خراسان رضوی، فرماندار مشهد، فرمانده سپاه امام رضا (ع)، فرماندهان و مسوولان استانی و همچنین مسوولان عرصه تعلیم‌ و تربیت و معلمان و دانش‌آموزان با اقامه نماز ظهر و عصر در دبیرستان دوره اول دخترانه صدرا در روستای اسماعیل آباد مشهد برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha