۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۸
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 84483599
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کویت : فلسطین همچنان موضوع محوری جهان اسلام است

تهران – ایرنا - شیخ صباح خالد حمد الصباح نخست وزیر کویت در سخنرانی خود در هفتاد و ششمین دوره مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک تاکید کرد: فلسطین همچنان موضوع اصلی و محوری جهان اسلام و عرب به شمار می‌رود.

به گزارش روز شنبه تارنمای خبرگزاری رسمی کویت (کونا)  شیخ صباح همچنین خاطرنشان کرد: تا زمانی که ملت فلسطین به تمامی حقوق مشروع خود دست نیابد و اسراییل به اقدامات و نقض قوانین انسانی بین المللی و شهرک سازی و مصادره زمین ها و بستن مناطق مسکونی و ادامه محاصره غزه و هتک حرمت اماکن مقدس ادامه دهد، تنش و بی ثباتی در منطقه ما ادامه خواهد یافت.

وی بر اهمیت ادامه یافتن تلاش ها به منظور ازسرگیری مذاکرات در چارچوب یک جدول زمانبندی شده مشخص جهت دستیابی به صلح عادلانه و فراگیر بر اساس منابع علمی مسالمت آمیز و قعطنامه های قانونی بین المللی و طرح صلح اعراب به منظور پایان دادن به اشغالگری اسراییل و برپایی کشور فلسطین به پایتختی بیت المقدس و بازگشت پناهجویان فلسطینی تاکید کرد.

نخست وزیر کویت در ارتباط با بحران در یمن ادامه آن را در بردارنده تهدیدهای فزاینده و خطرناک برای امنیت و ثبات منطقه برشمرد و تاکید کرد: کویت بر اساس موضع ثابت خود تنها راه حل این بحران را راه حل سیاسی می داند که باید بر قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل مبتنی باشد.

شیخ صباح در مورد روند تحولات در لیبی از دستیابی همایش گفت وگوی سیاسی این کشور که منجر به انتخاب رئیس پارلمان و نمایندگانش و همچنین نخست وزیر شد، به عنوان یک نقطه درخشان در ارتباط با توان جامعه بین المللی نمایان شده در سازمان ملل مبنی بر برداشت یک گام کیفی در راه پر پیچ و خم صلح در لیبی نام برد.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha