علی لندی به شرف و ایثار معنی دوباره بخشید

تهران- ایرنا- سازمان بسیج دانش‌آموزی در پی درگذشت علی لندی نوجوان فداکار ایذه‌ای اعلام کرد: این دانش‌آموز با بذل جان، عزت و شرف و ایثار را معنی دوباره بخشید.

به گزارش روز شنبه سازمان بسیج دانش آموزی، این سازمان در پیامی در خصوص درگذشت شهادت گونه این نوجوان ایذه ای افزود: پهلوانان نمی میرند،  تاریخ پر افتخار این سرزمین شاهد دلاوری ها و رشادت های جوانان غیور و جان گذشته بوده است؛ حافظه تاریخی مردم ایران به یاد آورنده صحنه های بدیع و دست پرورده های پدران و مادران ایران زمین است.

همچنین در این پیام عنوان شده است: یک روز در صحنه مبارزه با رژیم ستم کار پهلوی، یک روز پنجه در پنجه انداختن با دشمن تا بن دندان مسلح رژیم بعث عراق، روز دیگر صحنه خدمت‌رسانی به مردم آسیب دیده از سیل زلزله بی آبی و کرونا ، این بار نوجوانی از نسل حسین فهمیده ها و بهنام محمدی ها ققنوس وار خود را برای نجات هم‌نوعان و هم وطنان گرفتار به آتش انداخت و با بذل جان عزت و شرف و ایثار را معنی دوباره بخشید.

سازمان بسیج دانش آموزی در این پیام عنوان کرد: علی لندی نوجوان شجاع در ایام مقارن با شروع سال تحصیلی از مدرسه شجاعت و ایثار فارغ التحصیل شد. او به نماد فداکاری بدل شد تا الگویی برای نوجوانان و جوانان امروز باشد. سازمان بسیج دانش آموزی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این نوجوان سلحشور و با تسلیت به خانواده آن عزیز و عموم دانش آموزان از خداوند متعال برای ایشان طلب علو درجات می‌کند.

به گزارش ایرنا، علی لندی نوجوان ۱۵ ساله ایذه‌ای روز ۱۸ شهریور پس از وقوع آتش سوزی کپسول گاز مایع در خانه همسایه، برای نجات ۲ زن میانسال و سالخورده به آتش زد و با فداکاری تمام برای دور کردن منشاء آتش از آنها خود گرفتار آتش شد. وی با ۹۱ درصد سوختگی ابتدا به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز و پس از آن به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم(ع) اصفهان اعزام و بستری شد.

این نوجوان فداکار بامداد روز جمعه در بیمارستان امام موسی کاظم اصفهان جان به جان آفرین تسلیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha