۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۲
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84483569
۰ نفر

برچسب‌ها

آزادکار نامدار روسی ۴ سال محروم شد

تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز نوشت: «بلال ماخوف» کشتی‌گیر ‌روس که در وزن ۱۲۰ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک لندن صاحب مدال طلا شده است، به دلیل استفاده از یک ماده ممنوعه، برای چهار سال از سوی سازمان مبارزه با دوپینگ روسیه (RUSADA) محروم شد.

به گزارش ایرنا، محرومیت این کشتی‌گیر ۳۴ ساله به ۲۷ ژانویه ۲۰۲۰ مربوط می‌شود.

همچنین خبرگزاری تاس نیز گزارش‌ کرده که تست دوپینگ ماخوف به دلیل استفاده یک ماده ممنوعه مثبت اعلام شده و این کشتی‌گیر از ارائه اسناد و مدارک به منظور توضیح چگونگی ورود این ماده به بدنش ناکام مانده است.

ماخوف که سه بار عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه دارد در ابتدا در المپیک ۲۰۱۲ به همراه «کمیل قاسمی» کشتی‌گیر ایرانی، صاحب مدال برنز شده بود اما پس از آنکه هر دو فینالیست آن رقابت‌ها یعنی «آرتور تایمازوف» و «داویت مودزمانشویلی» در سال ۲۰۱۹ به دلیل نقض مقررات دوپینگ دیسکالیفه شدند از مدال طلا خلع شده و مدال طلا به طور مشترک به قاسمی و ماخوف رسید.

در حالی طلای مشترک وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۲ لندن در خبر خبرگزاری‌های تاس و رویترز به نام ماخوف و قاسمی درج شده که این موضوع هنوز به صورت رسمی از سوی کمیته بین‌المللی المپیک اعلام نشده است. هر چند در بخش قهرمانان مدال طلای وزن ۱۲۵ کیلوگرم المپیک لندن نام قاسمی و ماخوف به صورت مشترک به عنوان دارندگان مدال طلا قید شده است.

اوایل شهریور ماه امسال بود که کمیته بین‌المللی المپیک از بررسی مجدد تخصیص مدال به کمیل‌ قاسمی در هیات اجرایی این کمیته خبر داد. در ایمیلی که مدیر روابط کمیته‌های ملی المپیک و امور بازی‌ها به کمیته ملی المپیک ایران ارسال کرده، آمده است:

فرستنده: جسی نومن (بخش خدمات بازی ها به کمیته ‌های ملی المپیک)

مخاطب: کمیته ملی المپیک ایران

اولویت: مهم

موضوع تخصیص مجدد مدال آقای کمیل‌ قاسمی طی ماه‌های آینده در جلسه هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مطابق روند همیشه کمیته بین‌المللی المپیک، تخصیص مجدد مدال‌های این دسته از ورزشکاران در هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک مطرح می گردد و تصمیم نهایی به اطلاع کمیته‌های ملی المپیک مربوطه خواهد رسید. به محض دریافت آخرین اطلاعات با شما در تماس خواهیم بود.

آزادکار نامدار روسی ۴ سال محروم شد

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha