پخش زنده مراسم اربعین حسینی از نمایشگرهای مترو تهران

تهران- ایرنا- ویژه برنامه‌های فرهنگی اربعین حسینی به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران از نمایشگر ایستگاه‌های مترو بصورت زنده پخش می‌شود.

به گزارش ایرنا، سید مجتبی تقوی نژاد روز شنبه در این باره به خبرنگاران گفت: مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین و آیین سنتی دمام زنی از نمایشگرهای ایستگاه‌های مترو بصورت زنده پخش خواهد شد.

وی افزود: به منظور ترویج فرهنگ اربعین و ارتقای سطح آگاهی و افزایش شناخت مسافران مترو در این زمینه مجموعه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی متنوعی در ایستگاه‌های منتخب مترو برگزار می‌شود.

تقوی نژاد اظهار داشت: به منظور ایجاد فضای بصری مناسب با این روز کلیه ایستگاه‌های مترو با کتیبه‌های گرافیکی در چهار طرح مختلف فضاسازی می‌شود، همچنین مسافران مترو به تماشای نمایشگاه‌های عکس بوی پیراهن حسین، مسیر جاوید و روایت جنون شامل تصاویر برگزاری مراسم اربعین در ایستگاه‌های نبرد، میرداماد، میدان حضرت ولی‌عصر(عج)، مصلای امام خمینی(ره)، عبدل آباد و امام خمینی (ره) دعوت می‌شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران به برگزاری ۲ پایگاه مشاوره مذهبی و خانواده در ایستگاه‌های منتخب اشاره کرد و گفت: پایگاه مشاوره مذهبی نور هدایت در ایستگاه‌های میدان حضرت ولی‌عصر(عج)، امام حسین(ع)، دروازه دولت، ارم سبز، کرج، مهدیه، میدان شهدا و میدان صنعت از ۳۱ شهریور تا چهارم مهر ماه و پایگاه مشاوره خانواده شعور حسینی در ایستگاه‌های امام خمینی(ره)، دروازه دولت، شادمان، ابن سینا و علی آباد از سوم تا هفتم مهر به منظور پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی و مذهبی و نیز پرسش‌های امور خانه و خانواده با محوریت و موضوع سبک زندگی ایرانی- اسلامی به ارایه خدمات می‌پردازند.

وی همچنین به برگزاری مسابقه مشی خورشید اشاره کرد و گفت: جشنواره فرهنگی مشی خورشید با مشارکت روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران و ستاد اربعین برگزار می‌شود.

تقوی نژاد ادامه داد: با توجه به اهمیت نشر و ترویج پیام نهضت حسینی در جامعه این مسابقه در پنج رشته کتابخوانی، نقاشی، پویش شعرخوانی و دکلمه شعر، معرفی کتاب و داستانک نویسی در دو بخش کودک و نوجوان و بزرگسالان برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند با ثبت نام در سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به نشانی www.samakpl.ir از ۲۵ شهریور تا ۱۵ مهر ۱۴۰۰ نسبت به ارسال آثار و شرکت در جشنواره اقدام کنند.

وی از اجرای برنامه چهارپایه‌خوانی در مترو تهران خبر داد و گفت: به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی برنامه آیینی و مذهبی چهارپایه‌خوانی با عنوان بلندا در ایستگاه‌های تجریش، امام خمینی(ره) و ایوان انتطار میدان حضرت ولی‌عصر(ره) توسط گروه نوجوانان در روزهای سوم و چهارم مهر ماه برگزار می‌شود.

به گفته تقوی نژاد در بخش تولیدات سمعی و بصری، مسافران مترو تهران می‌توانند از طریق نمایشگرهای ایستگاه‌های مترو بیننده محتوای تصویری مرتبط با اربعین حسینی در قالب موشن گرافی باشند و نیز ویژه برنامه اربعین حسینی از طریق رادیو مترو در قالب پادکست در کلیه ایستگاه‌های مترو پخش خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha