افزایش واکسیناسیون کاهش آسیب احتمالی در موج ششم را بدنبال دارد

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی جهت ترغیب مردم برای استقبال از واکسیناسیون بسیار حائز اهمیت است گفت: هر چقدر دایره این واکسیناسیون گسترده‌تر شود در موج ششم کرونا آسیب کمتری خواهیم دید.

به گزارش ایرنا حسین مدرس خیابانی روز شنبه در ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا اظهارداشت: اطلاع‌رسانی و استفاده از فضای رسانه در موضوع مقابله با کرونا ۲ خاصیت دارد یکی موضوع آگاهی‌بخشی و دیگری امیدآفرینی است.

وی افزود: با همت و تلاش تمامی کادر درمان، پرستاران و پزشکان شرایطی ایجاد شده که می‌توانیم آموزش حضوری داشته باشیم که این مهم جای تقدیر از همه این جهادگران عرصه سلامت و بهداشت را دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت کنترل‌های بهداشتی در مهار و مقابله با  ویروس کرونا خاطرنشان کرد: از بنرهای هشداردهنده در بوستان‌ها، معابر پرتراکم، مراکز تجمع مردم  و بازارها به منظور مهار این ویروس استفاده شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۱۲ درصد، دانشگاه علوم پزشکی زابل ۱۶ درصد و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ۱۳ درصد افزایش واکسن‌های تزریقی در زمینه کرونا داشته‌اند گفت: در دُز اول واکسن کرونا درصد پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۵۵ درصد بوده است.

مدرس خیابانی با بیان اینکه در دُز اول واکسن کرونا  درصد پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل  ۶۳ درصد بوده افزود: درصد پوشش واکسن کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ۳۴ درصد است.

وی خاطر نشان کرد: درصد پوشش واکسن کرونا در دُز دوم برای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۳۶ درصد، دانشگاه علوم پزشکی زابل ۴۳ درصد و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ۳۴ درصد بوده است.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی و تولید محتوا برای مقابله با کرونا بایستی با اولویت در دستورکار دستگاه‌های فرهنگی و صداوسیمای استان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در موضوع واکسیناسیون از ۲ مسیر حرکت کردیم یک مسیر سنی واکسیناسیون و دیگری گروه‌های هدف گفت: صدا و سیما و دستگاه‌های فرهنگی با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی استان با تهیه برنامه‌های مستند و تولید محتوای مناسب در قالب مصاحبه‌های رادیویی و تلویزیونی، زیرنویس، پیام‌های هشداری و نصب بنر مردم را نسبت به موضوع واکسیناسیون ترغیب کنند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدا؛با افزوده شدن ۸۳ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان طی ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۲۳ هزار و ۳۸۴ نفر رسید.

دکتر محمد هاشمی شهری اظهارداشت: طی شبانه روز گذشته با افزوده شدن یک مورد جدید شمار در گذشتگان فوت ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۵۲۹ نفر رسید.

وی با بیان اینکه ۲۳۷ بیمار حاد تنفسی و ۶۴ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: از مردم عزیز درخواست می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان ادامه داد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس براساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروریست شهروندان‌ تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha