ایران در زمینه فناوری سامانه های پدافندی موفقیت زیادی کسب کرده است

 اصفهان-ایرنا- فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصراصفهانی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای مسلح کشور هم اینک در بخش طراحی و تولید نزدیک به فناوری ساخت سامانه‌ها و تجهیزات پدافندی در حوزه‌های مختلف راداری، موشکی و جنگ‌افزاری موفقیت های زیادی کسب کرده اند.

به گزارش ایرنا ،روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی  روز شنبه به نقل از  امیر سرتیپ دوم علی حدادی سامانی، در آیین تجلیل از پیشکسوتان منطقه پدافند هوایی اصفهان افزود: نتیجه تمام فعالیت‌ها در حوزه پدافند هوایی، استقلال و نبود وابستگی به کشورهای بیگانه و آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه تهدید هوایی است.

وی تصریح کرد: نیروهای مسلح کشور از جمله ارتش جمهوری اسلامی ایران از همان دقایق نخست جنگ با تکیه بر توانمندی نظامی زمینی، دریایی و هوایی با تهاجم دشمن مقابله کردند.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصراصفهانی ارتش افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس شاهد سرنگونی بیش‌ از ۶۵۰ فروند هواپیمای عراق بودیم، هواپیماهایی که علاوه بر هدف قرار دادن نیروهای مسلح، به شهرها و مراکز حیاتی و حساس کشور از جمله مراکز انتقال نفت در جزایر و جنوب کشور حمله کردند.

امیر سرتیپ دوم حدادی سامانی گفت: آنچه که در دوران هشت سال دفاع مقدس رقم خورد، قطع نشدن حتی یک روز انتقال نفت کشور در جزایر و حوزه خلیج‌فارس و حفاظت از تمامیت ارضی کشور بود.

وی تاکید کرد : بازطراحی، مهندسی معکوس، بهینه کردن و بروزرسانی سامانه‌های در اختیار با کمک دانش‌آموختگان متخصص و جوان دانشگاه‌های نظامی کشور از دیگر دستاوردهای نظامی کشور است.

منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی یکی از ۹ منطقه پدافند هوایی نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی است که حراست از آسمان استان‌های مرکزی کشور را بر عهده دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha