حراج خانه‌ای که مجموعه «احضار» از آن متولد شد

تهران- ایرنا- خانه‌ای که اولین قسمت از مجموعه ترسناک احضار (Conjuring) با الهام از رویدادهای آن ساخته شد، در یک حراجی چکش خورد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، خانه‌ای روستایی واقع در ایالت رود آیلند که سرگذشت ترسناک آن در سال ۲۰۱۳ الهام‌بخش ساخت اولین قسمت از مجموعه ترسناک احضار بود، در یکی از حراج‌های ساتبیز به قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار چکش خورد.

براساس آنچه در لیست حراجی آمده، این خانه ۱۴ اتاقه و ۲۹۰ متری یکی از معروفترین خانه‌های تسخیر شده در ایالات متحده آمریکاست. قسمت اول مجموعه احضار در این خانه فیلمبرداری نشد اما داستان آن الهام گرفته از تجربیاتی است که خانواده پرون در دهه ۱۹۷۰ میلادی در این خانه داشتند.  

داستان‌های ترسناک این خانه الهام بخش ده‌ها کتاب و فیلم بوده است. بسیاری از محققان مسائل ماوراءالطبیعه به این خانه دعوت شده‌اند که معروفترین آنها اد و لورین وارن بودند. این زوج که قدیمی‌ترین تیم شکار روح را در نیوانگلند تشکیل دادند، در دهه ۱۹۷۰ میلادی برای آزاد کردن این خانه از شر شیطان ساکن در آن استخدام شدند. براساس افسانه‌ها این خانه توسط روح شیطانی بتشیبا شرمن که در دهه ۱۸۰۰ ساکن آن بود، تسخیر شده است.

حراج خانه‌ای که مجموعه «احضار» از آن متولد شد

خانه مذکور در سال ۲۰۱۹ به قیمت ۴۳۹ هزار دلار به یک خانواده که خودشان را محقق مسائل ماوراءالطبیعه معرفی کرده بودند فروخته شد و به محلی برای میزبانی از رویدادها تبدیل شد که اتاق‌هایش را به علاقه‌مندان کرایه می‌داد.   

فیلم احضار یک فیلم ترسناک محصول سال ۲۰۱۳ به کارگردانی جیمز وان و بازی ورا فارمیگا و پاتریک ویلسون است که آغازگر دنیای سینمایی احضار بود. بسیاری از منتقدان این فیلم را، پس از جن گیر (ویلیام فریدکین، 1973)، ترسناک‌ترین اثر تاریخ سینما می‌دانند.

داستان فیلم از آن جا شروع می‌شود که خانواده پرون در سال ۱۹۷۱ به یک عمارت بزرگ در رود آیلند نقل مکان می‌کنند و در آنجا با رویدادهای عجیب و ترسناک روبه‌رو می‌شوند و سرانجام برای فرار از شیطان پلیدی که این خانه را به تسخیر خود درآورده، از اد و لورین وارن کمک می‌گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha