افزایش ۱۱ درصدی ماموریت‌های جاده‌ای هلال‌احمر در سال جاری

تهران - ایرنا - دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه بیشترین ماموریت‌های هلال احمر در استان مازندران انجام شده، از رشد ۱۱ درصدی ماموریت های ترافیکی و جاده ای جمعیت هلال احمر در سال جاری خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، محمدحسن قوسیان مقدم، در خصوص خدمات و ماموریت های امداد و نجات در سطح کشور در پنج ماه نخست امسال گفت: بیشتر ماموریت های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در پنج ماه نخست امسال در استان مازندران با انجام ۱۴۴۶ ماموریت صورت گرفت که در مجموع بیش از ۱۱ درصد ماموریت های هلال احمر را به خود اختصاص داد.

وی افزود: پس از این استان، استان اصفهان با ۱۲۳۱ ماموریت و اختصاص بیش از ۹ درصد ماموریت های کل کشور و گلستان با ۸۰۵ ماموریت و اختصاص بیش از ۶ درصد کل ماموریت های هلال احمر در رده های بعدی قرار دارند. مجموع ماموریت های امداد و نجات هلال احمر نسبت به سال گذشته رشد ۶.۲ درصدی داشته است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در این میان بیشترین امدادرسانی جمعیت هلال احمر به حوادث جاده ای بود که بیشترین آن در استان اصفهان با ۶۳۶ ماموریت بود که ۸.۴ درصد از کل ماموریت های ترافیکی را به خود اختصاص داد و در رده های بعدی نیز استان های مازندران و گلستان به ترتیب با ۶۰۱ و ۵۹۹ ماموریت قرار داشتند. در مجموع ماموریت های جاده ای و ترافیکی هلال احمر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشت.

قوسیان مقدم در خصوص عملیات های نجات فنی جمعیت هلال احمر گفت: ما در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، در رهاسازی مصدومین ۳۳ درصد رشد داشتیم و عملیات های فنی نیز ۱۰.۵ درصد بیشتر شده است. استان کرمان با ۱۱۶ عملیات نجات فنی و اختصاص ۱۳ درصد از کل عملیات نجات فنی در صدر هلال احمرهای استانی قرار دارد و در رده های بعدی نیز استان قزوین و استان فارس با ۷۹ و ۷۳ عملیات نجات فنی قرار دارند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha