۵۶ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال مهاباد واکسن کرونا دریافت کردند

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون سراسری تاکنون ۵۶ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال این شهرستان حداقل یک دز واکسن دریافت کرده‌اند.

عارف خدرلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۱۲۵ هزار دُز واکسن در این شهرستان به افراد واجد شرایط تزریق شده است که از این تعداد ۹۵ هزار نفر دز اول و مابقیه با دریافت دز دوم علیه بیماری کووید-۱۹ ایمن شده‌اند.

وی ادامه داد: ۸۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۶ درصد افراد بین ۵۰ تا ۵۹ سال، ۵۸ درصد افراد بین ۴۰ تا ۴۹ سال، ۴۶ درصد افراد بین ۳۰ تا ۳۹ و همچنین ۳۹ درصد افراد بالای ۱۸ تا ۲۹ سال این شهرستان حداقل یک دز واکسن کرونا را در مهاباد دریافت کرده‌اند.

فرماندار مهاباد با اشاره به اینکه آمار واکسیناسیون مهاباد از میانگین استانی بالاتر است، بیان کرد: رکورد تزریق واکسن کرونا در این شهرستان شکسته شده و کادر پزشکی در مناطق مختلف موفق به تزریق بیش از چهار هزار دُز واکسن در یک روز کاری شدند.

خدرلو بیان کرد: تمامی شهروندان متولد سال ۱۳۷۸ به پایین (۱۸ سال به بالا) با در دست داشتن کارت ملی هرچه سریع تر به یکی از مراکز تزریق واکسن اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون واکسن کافی در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته و مشکلی در قبال کمبود واکسن در سطح شهرستان وجود ندارد، اضافه کرد: در حال حاضر هفت پایگاه واکسیناسیون در سطح شهرستان راه اندازی شده و یک پایگاه نیز به صورت خودرویی نسبت به تزریق شهروندان اقدام می‌کنند.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۴۷۰ نفر در مهاباد به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha