ملت ایران در دفاع مقدس درس عبرتی به متجاوزان میهن اسلامی داد

تهران- ایرنا- قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: ملت ایران با خلق حماسه ماندگار هشت سال دفاع مقدس و مقاومت تاریخی رزمندگان اسلام، درس عبرتی بزرگ به متجاوزان به خاک مقدس میهن اسلامی و بدخواهان ملت مسلمان ایران دادند.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام مجتبی اشجری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: ملت ایران با مقاومت و ایستادگی خویش رویای فتح ایران بزرگ را برای متجاوزان و حامیان استکباری آنان به ویژه آمریکای جهانخوار و دولت های مرتجع منطقه، به کابوسی ترسناک و شکستی سنگین، مفتضحانه و پرهزینه تبدیل کردند تا مقدمه ای برای سرنگونی کامل و محو همیشگی شیاطین و فتنه انگیزان از صحنه روزگار باشد.

وی افزود: هفته دفاع مقدس فرصتی مغتنم و ارزشمند برای تبیین و بازخوانی حماسه ماندگار و بی بدیل ملت سرافراز ایران اسلامی در دفاع جانانه هشت ساله از کیان و ناموس خویش در برابر دشمن تا بن دندان مسلح بعثی فریفته و مورد حمایت استکبار جهانی است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: رژیم خودکامه بعثی به سرکردگی صدام دیکتاتور و مستبد با وجود پشتیبانی های همه جانبه ابرقدرت های غربی و دولت های خودفروخته منطقه با سد عظیم ایستادگی ملت ایران مواجه شد و دشمن در پیشبرد اهداف استکبار جهانی برای نابودی انقلاب اسلامی و شکست نظام مقدس جمهوری اسلامی شکست خورده است.
وی اضافه کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای پاسخ گویی به سوالات و شبهات نسل جوان و جلوگیری از تحریف واقعیات تاریخ انقلاب اسلامی و مبارزات مردم مسلمان ایران است. پرداختن و بررسی ابعاد هشت سال دفاع مقدس، چرایی تجاوز دشمنان نظام به ایران اسلامی، چگونگی دفاع ملت سرافراز ایران و علل پیروزی نظام جمهوری اسلامی، اهتمام جدی و حساسیت نخبگان و پژوهشگران، هنرمندان و نویسندگان، صاحبان تریبون و اصحاب رسانه را می طلبد.


اشجری افزود: جامعه اسلامی ایران باید از فرصت تبلیغی هفته دفاع مقدس برای ادای رسالت تاریخی خویش در قبال خون پاک شهدا در گام دوم انقلاب بهره مند شود و آحاد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان با معارف دفاع مقدس آشنا شده تا برای دفاع همه جانبه از میهن اسلامی در برابر دسیسه ها و شرارت های استکبار جهانی آماده باشند.
وی اضافه کرد: درس آموزی و بهره مندی از معارف دفاع مقدس در سایه پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسیر تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در برابر هرگونه تهدید سخت و نرم دشمنان قسم خورده اسلام بیمه کرده و میهن اسلامی را از گزند هرگونه تجاوز و تعدی و همچنین توطئه ها و فتنه انگیزی های احتمالی آتی مصون می دارد.

اشجری چهارشنبه گذشته با حکم آیت الله احمد جنتی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان قائم مقام این شورا منصوب شد. وی تا کنون به عنوان رئیس شورای هماهنگی استان گیلان فعالیت می کرد. این انتصاب به دنبال پایان ماموریت و آغاز بازنشستگی نصرت الله لطفی صادر شد. 

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha