۱۵ هزار واحد مسکونی در سیرجان و بردسیر کرمان احداث می‌شود

کرمان - ایرنا - رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: سهمیه ۱۵ هزار واحد مسکونی برای کارکنان شرکت‌های معدنی و صنعتی سیرجان و بردسیر پس از اخذ مجوز وزارت راه و شهرسازی و دستور صریح مقام عالی وزارت به این شهرستان‌ها اختصاص یافته است.

شهباز حسن پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در حاشیه نشست تامین مسکن کارکنان شرکت های صنعتی و معدنی استان کرمان افزود: مقرر شد با تشکیل این نشست راه و شهرسازی نسبت به جانمایی و مکان یابی اماکن مورد نظر طرح اقدام کند.

وی ادامه داد: همچنین شرکت های گل گهر، گهرزمین و توسعه عمران گل گهر با انعقاد تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی، نسبت به احداث شهرک بزرگ صنعتی فولاد شهر در حاشیه شهر سیرجان اقدام کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان ادامه داد: احداث شهرک مسکونی فولادی های سیرجان موجب خوشحالی کارکنان و تامین مسکن شرکت های اقماری، پیمانکاری، مجموعه شرکت های صنعتی و معدنی و مردم شهرستان های سیرجان و بردسیر می شود.

وی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی و دولت دغدغه تامین مسکن مردم را دارند عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون جهش تولید مسکن در ابتدای سال جاری و همچنین ابلاغ ریاست جمهوری به وزارت راه و شهرسازی در عمل تامین مسکن برای مردم کشور را در دستور کار خود قرار داده است.

انجام اقدامات لازم برای تامین اراضی ساخت مسکن 

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز گفت: این نشست در راستای اجرای قانون جهش تولید و دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی در استفاده از ظرفیت شرکت های صنعتی و معدنی بزرگ این استان و کمک به رفع مشکل تامین مسکن متقاضیان واجد شرایط و کاهش هزینه ساخت و ساز در شهرستان های سیرجان، بافت، بردسیر و رفسنجان تشکیل شده است.

علی حاجی ادامه داد: پس از ارائه گزارشی از وضعیت موجود مسکن در شهرستان های یاد شده و با اشاره به کمبود اراضی مسکونی در برخی شهرستان های استان کرمان افزود: اقدامات لازم در راستای الحاق محدوده از طریق مشاوران ذیصلاح در راستای تامین زمین را انجام داده ایم.

وی تصریح کرد: امیدواریم که هرچه سریعتر این فعالیت ها به نتیجه برسد که برای تامین پروژه جهش مسکن در اختیار سازندگان قرار گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha