لیگ علمی پایا زمینه‌ساز شکوفایی دانش‌آموزان است

تهران- ایرنا- رییس سازمان بسیج دانش‌آموزی گفت: لیگ علمی بین المللی پیشگامان ایران اسلامی (پایا) زمینه‌ساز شکوفایی دانش‌آموزان در عرصه‌های علمی و فناوری است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان بسیج دانش آموزی، مجتبی باستان در اختتامیه لیگ علمی پایا  که به‌صورت ویدئو کنفرانس در سالن شهید سلیمانی مجتمع ولیعصر(عج) برگزار شد، با یادآوری نقش آفرینی دانش آموزان در عرصه ها و زمان های مختلف افزود: بسیج دانش آموزی از دانش آموزان می خواهد که همیشه با بصیرت دستگیر مستضعفان بوده و به‌عنوان هسته دانا و توانا و مدیران آینده نگاه جهانی داشته باشند.

وی یادآور شد: دانش آموزان باید با توجه به ظرفیت‌های و سرمایه های انسانی بی نظیر در کشور، زمینه ساز شکوفایی ایران اسلامی در تمامی زمینه ها باشند.
رییس سازمان بسیج دانش‌آموزی ادامه داد: بسیج دانش آموزی پژوهش ، آموزش و تربیت را براساس بیانیه گام دوم انقلاب، سند تحول وزارت آموزش و پرورش، سند تحول بسیج سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است.

بسترسازی مناسب برای رشد نخبگان
همچنین سردار مهدی رحیمی معاون علمی پژوهشی سازمان بسیج گفت: هر ملتی که به خود باوری نرسد به شکوفایی نمی رسد و هر کسی که به خودباوری نرسد به وابستگی می رسد. عرصه امروز جهاد علم و فناوری با استعانت به خداوند متعال است، در بیانیه گام دوم نیز رهبری مبحث علمی را اولین توصیه خود قرار داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ما برای توسعه علم و فناوری در کشور و اقتدار کشور باید به‌عنوان مرجعیت علمی جهان برسیم. ما نباید دچار اشتباه در برنامه ریزی جهت رسیدن به این هدف شویم. شاخصه اصلی مرجعیت علمی وجود دانشمندان تراز جهانی است ، همین برگزیدگان مرجعیت علمی کشور خواهند شد و باید برنامه ریزی شود تا بستر سازی مناسب برای رشد این منتخبان و نخبگان در کشور فراهم شود که این کار در دستور کار است.

معاون علمی پژوهشی سازمان بسیج یادآور شد: باید زیر ساخت ها تا رساندن این دوستان به مراتب علمی بالا فراهم شود. همچنین باید روحیه جهادی در بین این نخبگان نهادینه شده و با تولید علم مرجع ساز  و در اولین مرحله نوآوری داشته و با ایثار و خودگذشتگی و عبور از مرزهای دانش به فناوری های نوین و علوم جدید دستیابیم.
در این مراسم به تیم های برتر که از رقابت بین ۳۱ هزار نفر دانش آموز انتخاب شده اند مدال و هدایایی اهدا شد. همچنین به نمایندگی از سایر استان ها از تیم تهران بزرگ حائز رتبه سوم و مدال برنز تقدیر بعمل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha